Pusdiena

Eksperti: Gāzes un naftas konflikts ar Krieviju liedz Baltkrievijai iegūt aizņēmumu

Pusdiena

Patentbrīvās zāles mēdz būt pat desmitreiz lētākas par oriģinālajām

Okupācijas muzeja piebūvi plānotajā termiņā varētu nepabeigt

Okupācijas muzeja piebūvi plānotajā termiņā varētu nepabeigt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Okupācijas muzeja piebūvi, iespējams, neizdosies pabeigt līdz pašlaik noteiktajam termiņam - 2018.gada oktobrim. Iesaistītās puses atzīst, ka pastāv bažas – darbu pabeigšanas termiņu, iespējams, var nākties atkārtoti pagarināt. Risinot jautājumu par kultūras objektu iekavēto būvniecību, kultūras ministre tiksies ar finanšu ministri.

Okupācijas muzeja memoriāla komplekss būs jāuzbūvē līdz Latvijas simtgadei. Tā pagājušā gada rudenī ziņoja Saeima pēc tam, kad tā lēma paātrināt muzeja rekonstrukciju, tam piešķirot nacionālo interešu objekta statusu. Vienlaikus tā arī izvairoties no Rīgas domes būvvaldes un atsevišķu arhitektu radītiem šķēršļiem.

Tagad kļuvis zināms, ka iesniegtais būvniecības projekts ir nepilnīgs un dots mēnesis laika to pārstrādāt. Tas Kultūras ministrijai (KM) liek bažīties par spēju iekļauties valsts noteiktajos termiņos.

"Kultūras ministrija, protams, ir informēta, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kas veic būvvaldes funkcijas šajā objektā, ir lūgusi iesniegt papildu informāciju, un jautājums, cik daudz laika tas prasīs.

Visa šo jautājumu skaidrošana, protams, mūs dara bažīgus, it īpaši Okupācijas muzeja gadījumā, jo vairākkārt jau ir dažādi termiņi pārcelti," atzīst KM Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns.

Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels saka, ka esot jau pieraduši pie oficiālo termiņa vairākkārtīgas atlikšanas.

"Mēs neesam nekādu oficiālu rakstu saņēmuši. Vispār jāatgādina, ka muzejs ir tāds kā ķīlnieks visā šajā procesā un vienmēr esam bijuši, jo ēka pieder valstij un finansējums tieši par pārbūvi nāk no valsts. Mūsu lielās cerības ir, ka "Valsts nekustamie īpašumi" šoreiz būs uzdevumu augstumos, un, tā kā viņi ir principā projekta vadītāji, tad viņi ir tie, kuriem jānodrošina, ka visas lietas iet raiti," saka Nāgels.

Saeimas atbalstītajā likumprojektā noteikts, ka memoriāla kompleksa būvniecības projekts jāīsteno līdz nākamā gada pirmajam oktobrim un būvniecības uzrauga funkcijas jāpilda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM). Tur apstiprina, ka būvniecības projektu uzdots papildināt, taču kopumā procesa virzību ministrija ietekmēt nevarot.

Savukārt "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ), kas īsteno konkrēto projektu, noraida bažas par atkārtotu termiņa pagarināšanu.

"Nu skatīsimies. Ministrija vērtēs, pēc tam mēs izsludinām konkursu, un tad viss notiek pēc tā procesa, kā ir paredzēts.

Tā kā šinī brīdī es nevaru apstiprināt bažas par to, ka varētu neiekļauties laikā. Pagaidām viss notiek, kā ir jānotiek," klāsta VNĪ pārstāvis Arnis Blodons.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas biedrs Raivis Dzintars (Nacionālā apvienība) saka, ka pašlaik izdarīts viss iespējamais, lai procesus nekavētu. Taču, tā kā problēmas ar rekonstrukciju neesot Okupācijas muzejam vien, kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) plāno tikšanos ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (Zaļo un zemnieku savienība), kas pārrauga VNĪ.

"Protams, ka no valsts puses un arī no Nacionālās apvienības puses mūsu ministrijas ir darījušas visu iespējamo, lai šo objektu varētu pabeigt uz Latvijas simtgadi. Tika pat bezprecedenta pasākumi veikti arī likumdošanas jomā, lai to izdarītu. Pašlaik mēs redzam, ka ir radušies šķēršļi un ir nepilnības "Valsts nekustamo īpašumu" darbībā, kas, protams, rada zināmas bažas par termiņiem," teica Dzintars.

Memoriāla kompleksa būvniecības projekts ietver muzeja ēkas Strēlnieku laukumā 1 pārbūvi, tostarp jaunas piebūves - Nākotnes nama - būvniecību, kā arī Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti