Oktobrī LSM.lv – trešais populārākais ziņu portāls; apmeklējums pieaug vairākiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Portāla LSM.lv apmeklējums oktobrī pieaudzis par 61 000 unikālo apmeklētāju, liecina "Gemius" dati. Tas ļāvis ierindoties lasītāko ziņu portālu topa trešajā vietā. Vienlaikus gan kopējās statistikas topā, gan apmeklējumos no atsevišķām ierīcēm oktobrī lielāku auditoriju nekā iepriekšējā mēnesī sasnieguši vairāki Latvijas ziņu portāli.

LSM.lv direktors Voldemārs Oliņš uzsvēra, ka novērojis korelāciju starp saspīlētu situāciju Covid-19 dēļ un apmeklētāju pieaugumu portālā.

"Salīdzinot ar pagājušo gadu, straujāko izaugsmi uzrāda mūsu krievu valodas versija. Šajā laikā, kad sabiedrības saliedētība ir ļoti būtiska, mūsu pienesums vienotai informatīvajai telpai īpaši priecē. Būtiski, ka šo rezultātu esam sasnieguši Covid-19 krīzes laikā, kad jau ilgāk nekā pusgadu ierastā darba rutīna ir izjaukta un arī mums nākas ievērot dažādus ierobežojumus. Tādēļ liels paldies LSM.lv kolektīvam par spēju ātri adaptēties un sasniegt tik lieliskus darba rezultātus.

Jau pavasarī krīzes pirmajā vilnī redzējām korelāciju – palielinoties situācijas nopietnībai, novērojām atbilstošu apmeklētāju skaita pieaugumu.

Vēlamies ticēt, ka tas ir tādēļ, ka sarežģītos brīžos pieaug pieprasījums pēc uzticamas informācijas. Tieši tāda ir mūsu portāla devīze – "Uzticamas ziņas"," sacīja Oliņš.

 

Kopējā statistika visās platformās

Oktobrī mainoties valstī noteiktajiem ierobežojumiem attiecībā uz Covid-19 izplatības apturēšanu, nozīmīgi pieaudzis vairāku ziņu portālu apmeklējums. Skaitliski lielāko "Real Users" pieaugumu oktobrī uzrādījis portāls "skaties.lv", sasniedzot par 80 000 vairāk lietotāju nekā iepriekšējā mēnesī (+14 procenti). Tikmēr par 79 000 jeb 23 procentiem pieaudzis vietnes "bb.lv" apmeklējums, kas ir arī procentuāli lielākais lasītāju pieaugums oktobrī, bet par 61 000 "Real Users" pieaudzis sabiedrisko mediju ziņu portāla LSM.lv lasītāju skaits, kas portālam ļāvis par divām pozīcijām pakāpties kopējās statistikas topā, sasniedzot ceturto pozīciju.

Kā ierasts, līdera pozīcijas kopējās statistikas topā jeb datos par apmeklējumu no datoriem un mobilajām ierīcēm kopā arī oktobrī saglabājis ziņu portāls "delfi.lv", kura lasītāju skaits pieaudzis par 49 000 "Real Users". Pakāpjoties par vienu pozīciju topā un auditorijai pieaugot par 40 000 lietotājiem, otro vietu izņem vietne "inbox.lv", bet "Top 3" noslēdz "tvnet.lv", kuru pagājušajā mēnesī no visām ierīcēm kopā apmeklējuši par 19 000 vairāk lietotāju. Ceturto pozīciju, kā minēts, ieņem LSM.lv, kam topa piektajā pozīcijā seko portāls "jauns.lv", kura auditorija salīdzinot ar septembri pieaugusi par 6000 lietotājiem.

Tikai trīs no kopējās statistikas topa vietnēm pagājušajā mēnesī uzrādījušas nelielus auditorijas kritumus. Portālu "la.lv" oktobrī apmeklējuši par 10 000 mazāk lietotāju, kas licis zaudēt arī vienu pozīciju topā un ierindojis portālu sestajā pozīcijā. Par 8000 lietotājiem kritusies izklaides portāla "spoki.lv" auditorija, bet par 3000 "Real Users" – laika ziņu portāla "gismeteo.lv" apmeklējums.  Oktobrī kopējās statistikas topā atgriezusies vietne "diena.lv" ar 204 000 lietotājiem.

Apmeklējumi no datoriem

Pagājušajā mēnesī mācībām gan skolās, gan augstākās izglītības iestādēs atsākoties attālinātā režīmā, datoru topā atgriežas vietne "microsoft.com" ar 255 000 lietotājiem datoru topa 18. vietā, tikmēr par 98 000 lietotājiem pieaugusi arī mācību platformas "e-klase.lv" auditorija, kas ir skaitliski lielākais pieaugums pagājušajā mēnesī un ļāvis vietnei pakāpties no 17. uz 9. pozīciju.

Kā ierasts, stabilas līdera pozīcijas datoru topā ieņem "Google", kuru oktobrī apmeklējuši par 27 000 vairāk lietotāju, seko "youtube.com", ko lietojuši par 37 000 mazāk "Real Users", un "Facebook", kura apmeklējums oktobrī samazinājies par 44 000 lietotājiem. Ceturtajā pozīcijā seko "inbox.lv", ko oktobrī apmeklējuši par 27 000 vairāk lietotāju, bet Top 5 noslēdz "delfi.lv", kura lasītāju skaits pieaudzis par 32 000 "Real Users".

Tāpat kā kopējās statistikas topā, arī statistikā par apmeklējumu no datoriem jāizceļ ziņu portālu apmeklējuma pieaugumi pagājušajā mēnesī. Par 38 000 lietotājiem vairāk oktobrī sasniedzis portāls "tvnet.lv", kas vienlaikus pakāpies uz topa 8. pozīciju, bet par 36 000 lasītājiem no datoriem pieaugusi sabiedrisko mediju ziņu portāla LSM.lv auditorija.

Lielāko auditorijas kritumu oktobrī piedzīvojusi interneta enciklopēdija "wikipedia.org", kuru lietojuši par 64 000 mazāk "Real Users" nekā septembrī. Par 50 000 samazinājusies "swedbank.lv" auditorija, bet par 48 000 lietotājiem mazāk no datoriem sasniedzis sludinājumu portāls "ss.com".

Apmeklējumi no mobilajām ierīcēm

Atšķirībā  no septembra, kad lielākā daļa mobilo ierīču topa vietņu uzrādīja auditorijas kritumus, oktobrī gandrīz visu topa vietņu auditorija pieaugusi. Skaitliski lielāko lietotāju pieaugumu uzrādījis portāls "skaties.lv", ko pagājušajā mēnesī apmeklējuši par 86 000 vairāk lietotāju nekā septembrī, kas ļāvis vietnei pakāpties par trīs pozīcijām uz topa piekto vietu. Tāpat kā datos par kopējo statistiku un apmeklējumu no datoriem, arī mobilo ierīču topā ievērojamu auditorijas pieaugumu uzrāda portāls LSM.lv, ko lasījuši par 59 000 vairāk lietotāju.

Šādu pašu pieaugumu pagājušajā mēnesī uzrādījusi arī vietne "bb.lv", kas attiecīgi mobilo ierīču topā pakāpusies par četrām pozīcijām uz topa 10. vietu.

Apmeklējumos no mobilajām ierīcēm jeb no mobilajiem telefoniem, planšetdatoriem un mobilajām aplikācijām kopā līdera pozīciju saglabā portāls "delfi.lv", kuru oktobrī apmeklējuši par 43 000 vairāk lietotāju. Otrajā pozīcijā seko "tvnet.lv" (+22 000 "Real Users"), bet trešo vietu ieņem "jauns.lv" (+21 000 lietotāju).

Tikmēr par 14 000 lietotājiem oktobrī sarukusi "spoki.lv" auditorija, bet nelielus apmeklētāju kritumus no mobilajām ierīcēm uzrādījušas vietnes "gismeteo.lv" (-300 lietotāju) un "mammamuntetiem.lv" (-700 "Real Users"). Oktobrī mobilo ierīču topā atgriezusies sociālā platforma "vk.com" ar 157 000 lietotājiem, bet "TOP 20" pametusi vietne "sportacentrs.com".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti