Ogres slimnīcā mediķu trūkuma dēļ gandrīz nākas evakuēt Covid-19 pacientus un slimnīcu slēgt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Skaudrā realitāte ar kadru trūkumu bija pamats, lai apsvērtu domu uz laiku slēgt Ogres slimnīcu. Tās vadītājs Dainis Širovs informēja, ka, pieaugot Covid-19 saslimstībai, situācija saasinās un problēmas ar personāla sastāvu aizvien pieaug ne tikai Ogres slimnīcā, bet arī citās Latvijas medicīnas iestādēs.

“Mums ārpus slimnīcas inficējās viens anesteziologs. Slimību profilakses un kontroles centrs kā kontaktpersonu “izsita no ierindas” vēl vienu anesteziologu. Un vēl viens anesteziologs, kurš strādā pie mums pamatdarbā, vakar paziņoja, ka viņam ir temperatūra un aizdomas par Covid-19 . Mēs slimnīcas administrācija visu vakaru pavadījām ļoti lielā stresā, meklējot cilvēkus, kuri varētu uzņemties rūpes par slimnīcā esošajiem trīs Covid-19  pacientiem, kuri atrodas pie mākslīgās ventilācijas aparātiem un varētu nodrošināt tālāko darbību,” Širovs atklāja, kādu krīzes situāciju nācās risināt pirmdien.

Ogres slimnīcas vadītājs Dainis Širovs: Par krīzi kadru trūkuma dēļ
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

“Ja mēs nebūtu atraduši kādas iespējas, tad mēs šodien būtu lūguši šos cilvēkus evakuēt un apturējuši visas slimnīcas darbību. Par laimi viena ārste izrādīja lielu entuziasmu un palika strādāt vēl uz vienu nakti. Mēs krīzi pārvarējām, bet diemžēl Covid-19 saslimšana nākotnē tikai pieaugs un daudzas slimnīcas izjutīs personāla trūkumu,” sacīja Širovs.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība 6. novembrī nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembriml, tās laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti