Dienas ziņas

Skolniece uzvar lielā vides konkursā

Dienas ziņas

Tramvaja vadītāja slepkavībā apsūdzētajam prasa 17 gadu cietumā

Bibliotēkas darbu turpina ar grāmatu pakomātiem

Ogres bibliotēka turpina darbu un grāmatas izsniedz pakomātā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Laikā, kad stingro pulcēšanās ierobežojumu dēļ pakalpojumi galvenokārt tiek sniegti attālināti, bibliotēkas ikdienas lasītavas darbu aizstāj ar grāmatu pakomātu starpniecību. Šobrīd šāds pakalpojums pieejams vairākās Latvijas bibliotēkās, tostarp Ogrē.

Tas, kas jādara lasītājiem, – jāiet kopkatalogā, jāizvēlas grāmata un tā jārezervē. Un šajā kopkatalogā, kas ir saslēgts ar pakomātu, var atzīmēt, ka lasītājs  šo grāmatu vēlēsies saņemt pakomātā.

Bibliotēkas mieru šorīt aizstāja darbinieku rosība, jo pakomātā tiek ielikti pēdējie grāmatu pasūtījumi. Tos bibliotekāres veic līdz pulksten 11, kad lasītāji var nākt grāmatas izņemt.

Ogres Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre Aija Bremšmite pastāstīja: "Mums, ja tā drīkst teikt, ļāva šo pakalpojumu nodrošināt tieši ar šo nosacījumu, ka nenotiek satikšanās."

Pirmajā pakomāta darbības dienā aizpildītas ir teju visas 30 kastītes.

"Nāciet šeit pie pakomāta un sakiet, ka ir rezervētas grāmatas. Tad nospiežam. Un tad rāda, ka mums ir jānoskenē karte, tad notiek savienošanās ar pakomātu un te parādās rezervētā grāmata," rāda bibliotekāre.

Lasītāja Līga, kura izmēģināja grāmatu pakomāta pakalpojumu: "Viegli vai grūti? Bija īstenībā viegli, tikai es tur mazliet nesapratu sākumā. Bet baigi forši, ka var atnāk un paņemt, jā."

Kā atzina Ogres Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre Aija Bremšmite, cilvēki grāmatu izvēlē pieturas pie sev pārbaudītām vērtībām – cieņā ir kriminālromāni un mīlestības romāni, kā nu kuram.

Grāmata lasītājam tiek izsniegta uz mēnesi, un to nodot atpakaļ varēs, nesatiekoties ar bibliotēkas darbiniekiem.

"Ārpusē pie bibliotēkas joprojām darbojas grāmatu nodošanas kaste un grāmatas var jebkurā laikā atnest un ielikt kastē," skaidroja bibliotekāre, atklājot, ka vēl pirms mājsēdes liela daļa no lasītājiem parūpējās par lasāmā krājumu.

"Bija pat rindas pie abonementa, un cilvēki steidza paņemt un nodot grāmatas. Ņēma pat vairākas grāmatas un gāja ar lielām, pilnām mugursomām," atklāja Bremšmite.

Pasūtījumus bibliotekāres apstrādās katru dienu un atjaunos pakomāta saturu. "Labi, ka vismaz šādi šobrīd varam strādāt," "ReTV" atzina bibliotekāres.

Grāmatu pakomāta pakalpojums lasītājiem ir bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti