Sadaļas Sadaļas

Ogļu putekļu monitoringam Krievu salā uzstāda novērošanas kameru

Lai nodrošinātu ogļu kraušanas procesa nepārtrauktu monitoringu un operatīvi identificētu iespējamās novirzes ogļu kraušanas laikā, Rīgas brīvostas pārvalde iepretim Krievu salas terminālim ir izvietojusi novērošanas kameru, informē brīvostā.

Kameras fiksēto attēlu tiešsaistes režīmā ikviens interesents var aplūkot brīvostas mājaslapā.

Kamera uzstādīta, reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām par novērotu ogļu pastiprinātu putēšanu kraušanas operāciju laikā Krievu salā.

Veicot apsekošanu, Rīgas brīvostas pārvalde ir noskaidrojusi, ka atsevišķos gadījumos ogļu pastiprināta putēšana ir notikusi.

"Tas skaidrojams ar to, ka aktīvas ogļu pārkraušanas operācijas Krievu salā tika uzsāktas šī gada februārī, ostas komersantiem paralēli turpinot jauno iekārtu un kraušanas tehnoloģisko procesu ieviešanu un salāgošanu. Tas ir laikietilpīgs process, kurā iekārtu pārtraukumi var ietekmēt kopējo kraušanas tehnoloģisko procesu, īslaicīgi radot paaugstinātu putekļu daudzumu," norāda brīvostā.

Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvji atgādina, ka papildus 23 metrus augstajam vēja žogam, kas tika izbūvēts Krievu salas teritorijā ar mērķi slāpēt valdošo vēju ietekmi uz ogļu putekļu izplatīšanos apkārtējā vidē, ir uzstādītas divas jaunas gaisa monitoringa stacijas. Viena izvietota jaunizbūvētā Krievu salas termināļa ziemeļrietumu daļā, otra – tiešā Rīgas iedzīvotāju tuvumā, terminālim piegulošajā Bolderājas apkaimē – Lielupes ielas rajonā.

Izvērtējot situāciju, nepieciešamības gadījumā Rīgas brīvostas pārvalde lems par papildu gaisa monitoringa staciju izvietošanu.

Brīvostas pārvaldā norāda, ka monitoringa staciju tehniskās ierīces – putekļu analizatori – spēj atdalīt putekļu frakciju PM10 no citām putekļu daļiņām un mēra šīs frakcijas koncentrāciju gaisā. Stacijas atbilst visām Eiropas Komisijas prasībām un standartiem un darbojas tiešsaistes režīmā, nodrošinot nepārtrauktu mērījumu datu pārraidi.

Monitoringa stacijās iegūtie dati ir pieejami Valsts vides dienestam (VVD), Rīgas brīvostas pārvaldes dienestiem, ostas komersantiem, savukārt mēneša griezumā tie apskatāmi Rīgas brīvostas pārvaldes mājaslapā.

Rīgas pilsētas brīvostas pārvalde aicina iedzīvotājus gadījumos, kad tiek novērotas kādas iespējamas novirzes, informēt par to Ostas policijas Operatīvās vadības nodaļu pa tālruni 67090777, kas attiecīgi veiks visas nepieciešamās darbības situācijas identificēšanai, nekavējoši par to  ziņojot VVD.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt