NVA rīkotajiem nodarbinātības pasākumiem pieteikušies jau vairāk nekā 8000 skolēnu

Trešdien, 1. jūlijā, sākas Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) organizētie skolēnu nodarbinātības pasākumi, kas ilgs līdz 31. augustam. Covid-19 pandēmijas dēļ šogad skolēnu darbs ilgs tikai divus mēnešus. Vasaras darbiem līdz šim pieteikušies vairāk nekā 8000 skolēnu, tomēr reģistrēšanās vakancēm turpinās.

NVA pārstāve Vineta Leončika uz jautājumu, kāda bija darba devēju atsaucība, piesakoties piedāvāt vasaras darbus, Latvijas Radio stāstīja: "Salīdzinot ar pagājušo gadu, iesniegto pieteikumu skaits ir līdzīgs. Šogad ir mazliet mazāka aktivitāte no darba devēju puses. Saistībā ar to, ka pasākums šogad tiek īstenots tikai divus mēnešus, nevis trīs, tad šo pieteikto darbavietu skaits šogad ir nedaudz virs 4000, kurās varēs strādāt skolēni, bet, ja pasākums būtu bijis trīs mēnešus, tad mēs plānojām, ka šo darba vietu skaits varētu būt nepilni 7000. Attiecīgi darba devējiem nebija iespēju jūnijā pieteikt darbavietas, līdz ar to tas skaits ir mazāks šogad".

Šogad kopumā nodarbinātības pasākumiem vasarā reģistrējušies jau vairāk nekā 8000 skolēnu.

"Kā jau minēju iepriekš, mēs skolēniem varam piedāvāt darbavietas, kuras pieteikuši darba devēji, un darba devēji ir pieteikuši nedaudz vairāk kā 4000 darbavietu uz vienu mēnesi, līdz ar to aptuveni šādam skolēnu skaitam būs iespēja vasarā strādāt," atzīmēja Leončika.

Viņa norādīja, ka darba devēji skolēnus lielākoties vēlas nodarbināt kā "palīgstrādniekus, labiekārtošanas strādniekus, gadījumu darbu strādnieks, pārdevēja palīgus, citās profesijās, kas neprasa lielas zināšanas un prasmes". 

Leončika arī uzsvēra, ka, ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, darba devējiem ir prasība skolēnus instruēt par epidemioloģiskajiem drošības pasākumiem. NVA vērtēs, vai skolēni ir instruēti par šiem pasākumiem. 

Viņa norādīja, ka skolēnu reģistrēšanās turpinās līdz pat 17. augustam, jo minimālais iesaistes laiks ir vismaz divas nedēļas. "Tomēr jāsaka, ka lielākā daļa vakanču ir aizpildītas, tomēr ne visas, tādēļ aicinām skolēnus reģistrēties un skatīties NVA mājaslapā pieejamo informāciju," piebilda Leončika.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā 12. martā izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti. Latvijā 10. jūnijā beidzas ārkārtējā situācija. 

Nodarbinātības valsts aģentūra aprīlī paziņoja, ka skolēnu nodarbinātības pasākumi šovasar nenotiks, tomēr maija beigās tika paziņots, ka skolēnu nodarbinātības pasākumi šovasar tomēr tiks organizēti.

Līdz 3. jūnijam Nodarbinātības valsts aģentūra veica darba devēju aptauju, lai noskaidrotu, vai pirms krīzes pieteiktie darba piedāvājumi joprojām ir aktīvi.

Skolēnu nodarbināšanas programma šogad noritēs tikai divus mēnešus. Darbavietas varēs sākt veidot no 6. jūlija, ievērojot drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības riska novēršanai. Darba devēji varēja vakances pieteikt līdz 15.jūnijam, savukārt jaunieši varēs reģistrēties līdz pat augusta nogalei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti