Nostiprinās avārijas stāvoklī esošo pilsētas kanālmalu Rīgas Centrāltirgū

Pagājušajā nedēļā ir uzsākti Rīgas Centrāltirgus teritorijas pilsētas kanālmalas krasta nostiprināšanas darbi,  lai novērstu tajā izveidojušos avārijas stāvokli un atjaunotu preču piegādi tirgus paviljoniem. Darbus ir paredzēts veikt līdz šī gada 8. aprīlim, informēja Rīgas dome.

Šobrīd pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma notiek Rīgas Centrāltirgus teritorijas pilsētas kanāla krasta nostiprinājuma un esošā kanāla krastmalu pārbūves darbi aptuveni 85 metrus garā posmā. Atbilstoši izstrādātajam projektam ir paredzēts iedzīt jaunu rievsienu – aptuveni 85 metru garumā, un tikai  darbu zonā – brauktuves daļā -  veikt dūņu slāņa nomaiņu uz drupināto betonu, lai nodrošinātu ceļam cietu un nestspējīgu pamatni.

Drupināto betonu neber līdzās esošajā kanālā, bet tikai zonā no rievsienas līdz enkursienai. Drupināto betonu ražo SIA “Tilts” ražotnē Spilves ielā, Rīgā.

Lai pēc iespējas ātrāk novērstu radušos avārijas situāciju un ievērojot to, ka ir ierobežota darbu zonu, darbs tiek organizēts divās maiņās. Dienas maiņā notiek trokšņainie darbi - rievsienas iedzīšana, pa nakti notiek rakšanas darbi – dūņu slāņa izņemšana un drupinātā betona piebēršana.

Projekts paredz pārbūvēt krastmalu un brauktuves daļā iebērt līdz 600 kubikmetriem drupināto betonu un līdz 1500 kubikmetriem šķembu.

Pagājušā gada maijā tika pārtraukta Rīgas domes Attīstības departamenta projekta  Rīgas kanālmalas revitalizācijas realizēšana, jo aprīlī saņemtie ekspertu atzinumi apliecināja Centrāltirgus piegādes zonas kanālmalas tehniskā stāvokļa pasliktināšanos - bija noticis iegruvums desmit metru garumā.

Eksperti izpētīja, ka  visa kanālmalas atbalstsiena ir avārijas stāvoklī un ir nepieciešama krastmalas pārbūve, lai atjaunotu pienācīgu un neierobežotu preču piegādi tirgus paviljoniem.

Šobrīd teritorija, kas skar Centrāltirgus piegādes zonu un pagrabus no autoostas puses, ir norobežota. Darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic SIA “Tilts”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt