Panorāma

Mūsu ārsti izvēlas Vāciju

Panorāma

I. Rimšēvičs pārsūdz drošības līdzekli

«Norvik bankas» īpašnieks par kukuļa izspiešanu

«Norvik» īpašnieks Guseļņikovs sola sniegt policijai pierādījumus apgalvojumiem par Rimšēviču

“Norvik bankas” īpašnieks Grigorijs Guseļņikovs intervijā Latvijas Televīzijai pauda, ka pierādījumi ir pietiekami, lai apstiprinātu viņa skaļos apgalvojumus, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs vairākkārt no viņa spiedis kukuļus. Pierādījumus Guseļņikovs sola iesniegt Valsts policijai.

Guseļņikovs, tiekoties ar LTV bankas birojā Londonā, sacīja, ka Rimšēviča vārdā darbojies starpnieks Renārs Kokins, kurš vairākkārt aicinājis sadarboties.        

- Kāpēc jūs par šo runājat tikai tagad, kad esat iesniedzis pieteikumu starptautiskā tiesā Vašingtonā? Kāpēc jūs nedevāties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju 2015.gadā?

- Tas sākās 2015.gada beigās, 2016.gadā es kādu brīdi domāju, ka es no viņiem tikšu vaļā.

Cilvēks, kurš mani aizveda pie Kokina, ir bijušais Latvijas “Krājbankas” top menedžeris, kurš strādāja pie “Krājbankas” akcionāra Vladimira Antonova. Kad mums tiešām bija problēmas ar vēja parka attīstītājiem “Winergy”, viņš teica, ka zina cilvēku, kurš bija [“Krājbankas” līdzīpašnieka Vladimira] Antonova “jumts”, un šis cilvēks var atrisināt visus tavus jautājumus. 

Tiekoties ar Kokinu, es, godīgi sakot, biju pārsteigts, ka šis cilvēks nevar neko atrisināt, līdz ieradās Ilmārs Rimšēvičs.

[..]

Atbildot uz jautājumu, kāpēc mēs nevērsāmies tiesībsargājošās iestādē, mēs patiesībā sen jau vērsāmies. Pagājušā gada vasarā mēs vērsāmies atbildīgajā iestādē šeit, Londonā, atbilstoši manai dzīvesvietai. Mēs painformējām Eiropas Centrālo banku pagājušā gada rudenī. 

- Ko jūs tur minējāt?

Mēs uzrakstījām par kukuļa izspiešanu no augstas valsts amatpersonas puses.

Mēs uzrakstījām iesniegumu Latvijas policijai. Decembrī tas tika pieņemts. Valsts policijai. Decembrī tika pieņemts iesniegums.

Bet tagad mēs par to pateicām viena iemesla dēļ, jo kad viņu aizturēja par kukuļņemšanu, es nedaudz neizturēju, un parunāju ar žurnālistu. Tā ir tāda sakritība.

Citādi mēs būtu mierīgi turpinājuši strādāt ar Latvijas iestādēm un ārzemju juristiem.

- Rimšēvičs saka, ka tieši jūs gribējāt ar viņu tikties, lūdzāt risināt bankas problēmas, lūdzāt, lai palīdz pārdot banku. Viņš visu noliedz, ko sakāt.

Šodien ir smaga banku sistēmas krīze Latvijā. Viena liela banka stāv, tā nevar veikt maksājumus. Tur stāv miljardi. Tai ir daudz klientu. Ir ASV apsūdzības Latvijas banku sistēmas virzienā, Latvijas Bankas galva tika aizturēts aizdomās par korupciju. Un šajā brīdī ir neprofesionāli un bezatbildīgi mēģināt tikt skaidrībā ar to, kad, kurš, ar ko ticies. Tas ir svarīgi, bet ne steidzami. Tā pat ir tāda bērnišķīga reakcija brīdī, kad steidzami jāatjauno uzticība Latvijas banku sistēmai. 

- Bet vai jums ir pietiekami pierādījumi kukuļošanai?

Es domāju, ka man ir taisnība un man būs ietiekami pierādījumi, lai to parādītu.  

KONTEKSTS: 

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā - ne mazāk kā 100 000 eiro organizētā grupā. 

Pēc Rimšēviča aizturēšanas "Norvik bankas" lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs intervijā aģentūrai AP paziņojis, ka Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes.

Pats  Rimšēvičs paziņoja, ka viņš ir kļuvis par dažu komercbanku koordinēta uzbrukuma mērķi. Viņš arī stāstīja, ka "Norvik bankas" lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs vēloties uzvarēt 200 miljonu eiro prāvā pret Latvijas valsti, pārdot banku un aiziet no Latvijas.

2 komentāri
Anonīms lietotājs 18608
"sola sniegt pierādījumus"... Vai tad nav šajā gadījumā šis par Anglijas pilsoni kļuvušais krievs nav rīkojies ačgārni. Vispirms noorganizē Rimšēviča aizturēšanu, pamatojot ar nez kādiem "apgalvojumiem", pēc tam pierādījumi.
Anonīms lietotājs 18482
Vai tad viņš visus tos papīrīšus, kur uzrakstīts prasītais kukulis 100000, visus nav apēdis, vai tad kāds vēl pierādījumam palicis? Nu vismaz kāda īsziņa taču būs vēl telefonā palikusi, jo prasītāji laikam bijuši tik muļķi, ka kukuli viņam esot prasījuši pat ar īsziņas palīdzību. Un tikko viņam prasa, vai viņš pats ir meklējis tikšanos ar Rimšēviču, tā divu burtu atbildes vietā ar „jā” vai „nē” sāk izlocīties, ka to skaidrot ir bezatbildīgi un neprofesionāli. Šis nu būšot īstais, kurš rūpējoties par Latvijas banku sistēmu!! Viņa „rūpju” dēļ mēs esam tur, kur esam, labāk vairāk būtu rūpējies par savu darbu un sev uzticēto citu cilvēku naudu. Zem balta krekla melnu dvēseli nenoslēpsi.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti