Nodzēsts ugunsgrēks Tukumā, svētdien vakarā tas likvidēts

Atkritumu apsaimniekošanas punktā Tukumā atklāta degšana svētdienas rītā vairs nenotika, bet atsevišķās vietās atkritumi turpināja gruzdēt un tika dzēsti, Latvijas Radio pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas darbiniece Agrita Vītola.

Svētdien plkst. 20.21 ugunsgrēks tika likvidēts, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esoša informācija.

Laukumā izvietotie atkritumi iepriekš dega 2000 kvadrātmetru platībā, bet ugunsgrēks tika ierobežots jau sestdien vēlu vakarā. Naktī ar traktortehniku atkritumus pārkrāva un dzēsa. 

Agrita Vītola par ugunsgrēka nodzēšanu TukumāLatvijas Radio Ziņu dienests

  Svētdienas rītā notikuma vietā strādāja 16 ugunsdzēsēji un tika iesaistītas četras autocisternas. 

  Vītola atgādināja iedzīvotājiem nekad netuvoties ugunsdzēsēju darbošanās vietai un vēl jo vairāk tur, kur deg atkritumi un dūmi var būt īpaši kaitējoši.

  Uguns izcelšanās cēloņu noskaidrošanai strādās Valsts policija. 

  Savukārt, pēc Valsts vides dienesta (VVD) inspektoru novērojumiem ugunsgrēka iespējamais iemesls varētu būt blakus teritorijā dedzinātā kūla, svētdien informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece. VVD inspektori apsekoja negadījuma vietu un turpina darbu apstākļu noskaidrošanai. Lai pieņemtu lēmumu par videi nodarīto kaitējumu, VVD veic aprēķinus par vielu daudzumu, kas ugunsgrēkā nokļuvušas apkārtējā vidē.

  Lai novērstu riskus, ka šādi negadījumi atkārtojas, VVD vērtēs nepieciešamību veikt izmaiņas AAS "Piejūra" izsniegtajā piesārņojošas darbības atļaujā. Tāpat VVD preventīvi izvērtēs visām atkritumu šķirošanas stacijām Latvijā izsniegtās piesārņojošas darbības atļaujas un tajās noteiktos atļautos atkritumu uzglabāšanas apjomus.

  Pēc AAS "Piejūra" informācijas, teritorijā atradās aptuveni 200 tonnu sadedzināšanai sagatavotu atkritumu. Tas nozīmētu, ka uzņēmums nav pārkāpis izsniegtās atļaujas nosacījumus, kas ļauj uzglabāt 300 tonnu sadedzināmu atkritumu, paskaidroja Kļaveniece

  VVD pārbaudē nav apstiprinājusies AAS "Piejūra" sniegtā informācija, ka sadedzināšanai sagatavotos atkritumus bija plānots transportēt uz "SCHWENK Latvija" Brocēnos.

  Jau vēstīts, ka paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"" teritorijā izraisījās sestdien pēcpusdienā

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti