Nodibina biedrību «Latvijas karogs»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Projekta "Latvijas karogs" idejas autori, reaģējot uz saņemto plašo sabiedrības atbalstu monumentālu Latvijas karogu izvietošanas idejai, pieņēmuši lēmumu dibināt biedrību “Latvijas karogs”. Biedrībā jau iesaistījušies sabiedrībā zināmi projekta atbalstītāji un biedrībai pievienoties aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas vēlas atbalstīt vai iesaistīties projekta realizācijā.

Ar mērķi godināt Latvijas valsts simtgadi, domubiedru grupa, kuras sastāvā ir skeletona treneris Dainis Dukurs, operdziedātāja Inese Galante, “Likteņdārza” autors un arhitekts Andris Kronbergs, Latvijas Universitātes (LU) Latvijas vēstures institūta direktors Guntis Zemītis, sportiste Jeļena Prokopčuka, horeogrāfs Agris Daņiļēvičs, Latvijas Nacionālās bibliotēkās radošais direktors Gatis Mūrnieks, olimpiskais vicečempions bobslejā Oskars Melbārdis un Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols, rosina īstenot unikālu ilgtermiņa projektu "Latvijas karogs". Tas paredz Latvijas nacionālā simbola karoga monumentālu izvietošanu līdz 2018.gadam valstij nozīmīgās un labi pārredzamās vietās Rīgā un reģionu novadu centros.

Lai nodrošinātu veiksmīgu projekta idejas realizācijas virzību, pieņemts lēmums dibināt biedrību. Tikuši iesniegti dokumenti Biedrību un nodibinājumu reģistrā par biedrības dibināšanu.

"Atbalsts un iedrošinājums, ko esam saņēmuši no neskaitāmiem Latvijas iedzīvotājiem, ir devis pārliecību, ka šīs idejas realizācija Latvijas iedzīvotājiem ir nozīmīga," komentē viens no Latvijas karogs idejas iniciatoriem Rihards Kols. “Ar mums ir sazinājušies cilvēki no visas Latvijas, iedzīvotājiem interesējoties, vai šādi monumentāli karogi varētu tikt izvietoti arī viņu pilsētās.”

Ikviens ir aicināts ar savām zināšanām atbalstīt šo projektu, iesaistoties biedrības aktivitatēs. Jau esošie biedri sniegs savu pienesumu projekta attīstībā. Pazīstamais arhitekts Andris Kronbergs paudis gatavību projekta īstenošanas nepieciešamībām izstrādāt monumentālo karogu vietu projektu skices. Savukārt LU Latvijas vēstures institūta direktors Guntis Zemītis ir gatavs sniegt savas profesionālās zināšanas, informējot un izglītojot sabiedrību par dažādiem Latvijas karoga vēsturiskajiem un simboliskajiem aspektiem.

Guntis Zemītis, skaidrojot savu vēlmi atbalstīt iniciatīvu Latvijas karogs, stāsta: “Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts. Eiropas Savienība ir kopiena, kuras dibinātāji tās pamatos ielikuši gan vienotības, katras dalībvalsts savdabības, kā neatkārtojamas vērtības saglabāšanas ideju. Mēs būsim vērtība tikai tad, ja saglabāsim to unikālo, kas piemīt Latvijai - vispirms jau valodu, kultūru, mūsu neatkārtojamo vēsturisko pieredzi un dzīvesziņu. Karogs ir simbols tam, ka mēs apzināmies sevi un savu vērtību, esam uzticīgi brīvības un demokrātijas idejām. Tāpēc sāksim ar goda izrādīšanu savam karogam.”

Biedrība kā savus prioritāros mērķus izvirzījusi Latvijas tautas pamata – latviešu valodas, kultūras un nacionālās identitātes, unikālās kultūrtelpas saglabāšanu un bagātināšanu, kā arī nacionālās pašapziņas un patriotisma vairošanu un pilnveidošanu, stiprinot iedzīvotāju izpratni un lepnumu par Latvijas nacionālajiem simboliem. Biedrība plāno arī īstenot dažāda veida sabiedriskās aktivitātes, kas vērstas uz valstiskās pašapziņas veidošanos un attīstīšanu, tā stiprinot piederības sajūtu un uzticību Latvijai.

“Domāju, ka šī brīža politiskā situācija uzliek mums pienākumu godā celt mūsu valsts simbolu Latvijas valsts karogu, lai tādejādi apliecinātu, ka Latvija ir neatkarīga un nedalāma valsts ar savu unikālu valodu, kultūru un tradīcijām,” savu iniciatīvu, iesaistoties biedrībā “Latvijas karogs”, skaidro skeletona treneris Dainis Dukurs.

Iepriekš jau ziņots, ka projekta Latvijas karogs iniciatori, ar mērķi vairot Latvijas iedzīvotājos lepnumu par savu valsti, rosinājuši izvietot monumentālus Latvijas karogus valstij nozīmīgās un labi pārredzamās vietās Rīgā un reģionu novadu centros. Projekta realizācijā plānots iesaistīt visu Latvijas sabiedrību, aicinot izvēlēties piemērotākās vietas monumentālu karogu izvietošanai.

Rīgā karoga izmērs provizoriski varētu būt 20x10 metri, savukārt karoga masts būtu 60 metru augstumā.

Drīzumā sabiedrībai tiks būs pieejama interaktīva balsošanas vietne – aplikācija, kurā ikviens varēs nobalsot par, viņaprāt, piemērotāko vietu monumentāla karoga izvietošanai, kā arī ieteikt savus variantus citām potenciālajām karogu izvietošanas vietām.

Laika gaitā monumentālie Latvijas karogi varētu tikt izvietoti visās lielākajās pilsētās Latvijā. Projekta realizācijai plānots piesaistīt privāto ziedotāju finanšu līdzekļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti