Nodegušā Rēzeknes «Depo» darbinieki līdz šim nav vērsušies Nodarbinātības aģentūrā

Vairāk nekā 90 sestdien nodegušā Rēzeknes veikala „Depo” darbinieki līdz šim nav vērsušies vietējā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālē. Veikala pārstāvji līdz šim nav snieguši plašākus komentārus, tomēr norāda, ka risina jautājumus, kas saistīti ar uzņēmumā nodarbinātajiem. 

ĪSUMĀ:

  • Nodegušā veikala darbiniekam piedāvāts strādāt Daugavpilī vai Jēkabpilī.
  • Darbinieks Juris: Tas būtu dārgs prieks, un ceļš aizņem laiku.
  • Juris: Veikalu solot atjaunot pēc gada – pusotra.
  • NVA filiālē neviens nodegušā “Depo” darbinieks nav vērsies.
  • Rēzeknē darba tirgū ir 200 vakances, NVA ieskatā – ir izvēles iespējas.
  • Pašvaldība savu iespēju robežās mēģinās palīdzēt “Depo” īpašniekam.
  • Veikala „Depo” pārstāvji plašākus komentārus pagaidām nesniedz.

Rēzeknē veikala „Depo” teritorijā joprojām turpinās darbi sestdien notikušā ugunsgrēka seku likvidēšanā. Veikals „Depo”, kurā strādāja 93 darbinieki, pilnībā nodedzis.

Juris veikalā “Depo” Rēzeknē nostrādāja vien dažus mēnešus. Šī viņam bijusi vienīgā darba vieta. Darba apstākļi un alga esot apmierinājuši, turklāt tuvu mājām. Uzņēmums ir sazinājies ar šo darbinieku un kā risinājumu piedāvā darbu Jēkabpils vai Daugavpils “Depo” veikalos.

“Mums piedāvā uz Jēkabpili, uz Daugavpili braukt strādāt, bet tas ir dārgs prieks, un ceļš aizņem daudz laika,” stāstīja Juris.

Nodegušā Rēzeknes «Depo» darbinieki līdz šim nav vērsušies Nodarbinātības aģentūraIveta Čigāne

Esot runāts arī par ceļa izdevumu segšanu, tomēr Juris diez vai pieņems šo piedāvājumu, jo tas ir tāls ceļš un neesot izdevīgi.

“Ar savu mašīnu, es pateicu, ka nebraukšu. Saka, ka veikalu atjaunos, bet tas būs gads, varbūt pusotrs. Viņi jau grib to kolektīvu saglabāt, bet cik tas sanāks? Pārāk ilgs laiks jāgaida. Visi te no Rēzeknes jau uz to Jēkabpili vai Daugavpili neizbraukās,” sprieda Juris.

Vēl vairāki uzrunātie Rēzeknes „Depo” veikala darbinieki no plašākiem komentāriem šobrīd atsakās.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Rēzeknes filiāles vadītāja Ināra Šindarjova norādīja, ka līdz šim brīdim neviens "Depo" darbinieks filiālē nav vērsies.

“Šobrīd neviens pie mums nav interesējies vai reģistrējies, vai lūdzis kādu konsultāciju,” sacīja Šindarjova.

Pašlaik Rēzeknē darba tirgū ir 200 vakances, un Ināra Šindarjova uzskata, ka „Depo” darbiniekiem nepieciešamības gadījumā ir izvēles iespējas.

“Ja nu gadījumā cilvēki nāks pie mums reģistrēties, tad mēs viņiem varam piedāvāt jebkuru pasākumu, ko mēs piedāvājam. Nodarbinātības aģentūrā reģistrētajiem – gan darbu, gan apmācības, gan karjeras konsultanta pakalpojumus. Ik dienas pilsētā ir ap 200 vakancēm, ko mēs varam piedāvāt. Ir vakances ne tikai tirdzniecības pārstāvjiem, bet arī noliktavas darbiniekiem, lietvedības biroja darbiniekiem, tāpat ir vajadzīgi krāvēji, elektriķi,” stāstīja Šindarjova.

Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis Kārlis Pozņakovs Latvijas Radio sacīja, ka pašvaldība ir sazinājusies ar veikala ēkas īpašnieku.

“Pirmā palīdzība jau tika sniegta ugunsgrēka naktī, kad pašvaldība nodrošināja transportu, lai evakuētu tuvējo māju iedzīvotājus. Pēc tam pašvaldība iesaistījās arī ugunsgrēka seku novēršanā, ierobežojot satiksmi, nodrošinot ceļa zīmes un piedāvājot citu palīdzību. Nākamajā dienā notika komunikācija ar ēkas īpašnieku, un tika nolemts, ka tad, kad ugunsgrēka sekas būs likvidētas, apkopota visa informācija, tad arī pašvaldība savu iespēju robežās mēģinās palīdzēt “Depo” īpašniekam.”

Veikala „Depo” pārstāvji plašākus komentārus pagaidām nesniedz. Tomēr uzņēmuma izplatītajā preses paziņojumā norāda, ka patlaban norisinās aktīvs darbs, lai pēc iespējas operatīvāk novērstu ugunsnelaimes radītās sekas, tai skaitā risinātu jautājumus, kas saistīti ar Rēzeknes veikala darbiniekiem. Tāpat “Depo DIY” vadība uzsver, ka joprojām notiek izmeklēšana, visu negadījuma seku apzināšana un tiek aplēsti zaudējumi.

KONTEKSTS

Rēzeknē sestdien, 12. decembrī, naktī izcēlās ugunsgrēks būvniecības preču veikala "Depo" ēkā. Plkst.10.38 ugunsgrēku izdevās lokalizēt, tomēr dzēšanas darbi turpinājās. 

Ēka dega pilnā platībā ar atklātu liesmu 13 500 kvadrātmetru platībā. No blakus esošās daudzdzīvokļu ēkas tika evakuēti iedzīvotāji. Cietušo ugunsnelaimē nav. Par ugunsgrēku Valsts policija sākusi kriminālprocesu.

Pēc ugunsnelaimes vēl pirmdien Rēzeknē bija jūtams piedūmojums, savukārt pēc ūdens kvalitātes pārbaudēm Rēzeknes upē Valsts Vides dienests konstatējis nelielu ķīmisku piesārņojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt