Dienas ziņas

ASV sākas masveida vakcinēšana pret Covid-19

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Turpinās «Depo» ugunsgrēka radīto seku novēršana

Rēzeknes «Depo» veikala teritorijā turpina strādāt ugunsdzēsēji

Lai arī pagājušas trīs dienas, kopš Rēzeknē nodega veikals "Depo", vēl otrdien, 15. decembrī, tā teritorijā turpinās dzēšanas darbi.  

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Irita Slavinska informēja, ka atlikušas ēkas daļas ir nestabilas un objektā daudzviet joprojām notiek gruzdēšanas process.

“Vēl joprojām notikuma vietā strādā ugunsdzēsēji glābēji. Pašlaik notikuma vietā strādā viena autocisterna, un tagad ugunsdzēsēji nodarbojas galvenokārt ar to, ka veic pārkraušanas un laistīšanas darbus,” informēja Slavinska.

“Platība ir diezgan liela, un nepieciešams diezgan ilgstošs laiks, lai visu pārbaudītu un likvidētu visus gruzdēšanas perēkļus.

Ir tādas vietas kā, piemēram, zem jumta, kas nokrita, un tur ir nepieciešama speciālā tehnika, lai to noņemt nost, lai ugunsdzēsēji varētu tikt pie tām vietām, kur, iespējams, vēl kas varētu degt. Tur kaut kāda gruzdēšana notiek. Ir tādas vietiņas, kur joprojām ir bīstami, stāv sienas, un no sākuma ir jāveic sienu demontāža, un tad ugunsdzēsēji varēs pārbaudīt visu tur apkārt. Ēka pašlaik ir diezgan nestabila,” norādīja VUGD pārstāve.  

“Mēs apsekojām ar dronu un siltumkameras palīdzību un atradām septiņas cilmvietas, kur notiek vēl gruzdēšana. Iedzīvotājiem nekādu apdraudējumu vairāk nav, bet vajag ugunsgrēka sekas likvidēt pilnīgi līdz galam, lai novērstu visas iespējamības, lai ugunsgrēks attīstītos atkārtoti,” stāstīja VUGD Latgales reģiona brigādes operatīvais dežurants Edgars Kerubins.

Ugunsdzēsēji glābēji uzsvēra, ka šāda veida objektu dzēšana ir ļoti sarežģīta, jo piekļūšana pie gruzdēšanas perēkļiem ir apgrūtināta. Tāpat drošības apsvērumu dēļ konstrukciju jaukšanas un dzēšanas darbi var notikt tikai diennakts gaišajā laikā.

“Jumta konstrukcijas ir sabrukušas haotiskā veidā un nedod iespēju mums piekļūt tuvumā. Notikuma vietā ir piesaistītas no citām iestādēm traktortehnika, frontālie iekrāvēji. Tikai ar viņu palīdzību mēs varam daudzmaz piekļūt tuvāk perēkļa vietai, lai nodrošinātu dzēšanas darbus,” stāstīja Kerubins.

Joprojām Rēzeknes upē izvietotas arī bonas, kas novērš ķīmisko vielu noplūdi upē.

Līdz šim gan Valsts vides dienesta inspektori būtisku ūdens piesārņojumu un zivju bojāeju upē nav konstatējuši. Savukārt padziļināto analīžu paraugu rezultāti no laboratorijas “Bior” vēl nav saņemti.

“Tika veikti izšķīdušā skābekļa daudzuma mērījumi upē. Tie bija normas robežās. Mēs mērījām pie pašas izplūdes vietas, gan arī lejpus pa straumi vairākās vietās. Bet saprotam, ka šie procesi, teiksim, var summēties un kaut kādā brīdī parādīties, tāpēc Rēzeknes upes novērošana tiks turpināta,” sacīja vides dienesta Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes kontroles daļas vadītāja Rita Eiduka.

Būvmateriālu veikala “Depo” pārstāvji informēja, ka izmeklēšana turpinās un joprojām tiek aplēsti zaudējumi. Tāpat tiek risināts jautājums, kas saistīts ar Rēzeknes veikala darbinieku turpmāko darbu.

Arī Rēzeknes pašvaldībā pagaidām uzņēmuma “Depo” valde pēc palīdzības nav vērsusies.

“Ja “Depo” pārstāvji pie mums vērsīsies, kaut kādā veidā mēs savu iespēju robežās mēģināsim palīdzēt,” sacīja Rēzeknes pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Kārlis Pozņakovs.

“Pašvaldība ir sazinājusies jau nākamajā dienā pēc ugunsgrēka ar ēkas īpašnieku un vienojās par to, ka strādās pie kaut kādas kopējās stratēģijas un meklēs veidus, kā savu iespēju robežās palīdzēt ēkas īpašniekam šajā situācijā. Par konkrētiem mehānismiem pagaidām ir agri spriest,” sacīja Pozņakovs.

KONTEKSTS

Rēzeknē sestdien, 12. decembrī, naktī izcēlās ugunsgrēks būvniecības preču veikala "Depo" ēkā. Plkst.10.38 ugunsgrēku izdevās lokalizēt, tomēr dzēšanas darbi turpinājās. 

Ēka dega pilnā platībā ar atklātu liesmu 13 500 kvadrātmetru platībā. No blakus esošās daudzdzīvokļu ēkas tika evakuēti iedzīvotāji. Cietušo ugunsnelaimē nav. Par ugunsgrēku Valsts policija sākusi kriminālprocesu.

Pēc ugunsnelaimes vēl pirmdien Rēzeknē bija  jūtams piedūmojums, savukārt pēc ūdens kvalitātes pārbaudēm Rēzeknes upē Valsts Vides dienests konstatējis nelielu ķīmisku piesārņojumu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt