No šodienas varmākām noteiks pienākumu apgūt obligātu kursu vardarbīgas uzvedības mazināšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No ceturtdienas, 1. jūlija, varmākām noteiks pienākumu apgūt obligātu kursu vardarbīgas uzvedības mazināšanai, informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta direktore Dagnija Palčevska
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Līdz šim šādus kursus varmākas varēja iziet vien brīvprātīgi, taču tagad to par pienākumu noteiks tiesa. Kursi vardarbīgai personai būs jāapmeklē tiesas lēmumā norādītā sociālās rehabilitācijas iestādē. Gadījumā, ja šis pienākums netiks pildīts, tad varēs piemērot kriminālatbildību.

 

Spert šādu soli politikas veidotājus pērn aicināja arī sabiedriskie mediji labdarības maratonā "Dod pieci!".

"Tas patiešām ir jaunums, ka tiesa varēs personām uzlikt par pienākumu šādus kursus iziet, kas potenciāli varētu mainīt personas uzvedību, un mēs tiešām ceram, ka tā notiks. Pašreizējie pasākumi ir vairāk vērsti uz to, ka tie reaģē uz sekām un reaģē uz jau notikušu vardarbību, vai nu izliekot varmāku vai liedzot kontaktu. Bet pienākums iziet kursus ir ar daudz tālejošāku ietekmi uz šo personu un viņam tuvo personu dzīvi," skaidroja TM Civiltiesību departamenta direktore Dagnija Palčevska.

KONTEKSTS:

Varmākām turpmāk būs piespiedu kārtā jāapmeklē vardarbīgu uzvedību mazinoši kursi, ja tā būs lēmusi tiesa. Tas attieksies uz ģimenes vardarbības gadījumiem, kad tiesa būs noteikusi pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Šo Saeimas lēmumu atzinīgi vērtēja arī psihologi, kas strādā ar vardarbību ģimenē, norādot, ka arī piespiedu kārtā var panākt labvēlīgu rezultātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti