Panorāma

Kārtējo reizi neizdodas atrast Stūra mājas nomnieku

Panorāma

Liedz apmeklēt bērnudārzu kavēta maksājuma dēļ

Svētceļnieki no Rīgas sāk ceļu uz Aglonu

No Rīgas uz Aglonu dosies pirmā svētceļnieku grupa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ceturtdien, 1. augustā, no Rīgas uz Aglonu dosies pirmā svētceļnieku grupa. Par to informē Latvijas Romas Katoļu baznīcā. Šis svētceļojums sāksies no Rīgas Kristus Karaļa draudzes un Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles.

Ceļā plānots pavadīt 13 dienas. Svētceļnieku vidū ir kundzes gados, daudzbērnu ģimene un pat suns.

Pieredzējušiem svētceļniekiem pēdas sāk kutēt jūnijā, bet jūlijā jau tiek meklēts guļammaiss. Helēnai no Sv.Jēkaba katedrāles šis ir jau 26. svētceļojums. Viņa ir viena no tām, kura piedalījās arī pirmajos svētceļojumos pēc neatkarības atjaunošanas.

Nelielā cilvēka grupiņa ar mācītāju priekšgalā no Svētā Jēkaba katedrāles izgāja aptuveni deviņos no rīta. Guļammaisus un citas lielās mantas pievedīs ar automašīnu. Pirmās naktsmājas būs Ulbrokas vidusskolā. Svētceļnieki Rīgas Kristus Karaļa baznīcā jau gaida. Šogad abas draudzes dosies uz Aglonu kopā.

Savukārt Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonā notiks 15. augustā. Svētceļojumam var pievienoties arī tā gaitā jebkurā citā dienā.

"Sākums svētceļojumam būs pulksten 8.00 ar dievkalpojumu Jēkaba katedrālē. Svētceļniekus pavadīs arī arhibīskaps. Tad šī mazā grupiņa dosies visdrīzāk pa Ganību dambi uz Mežaparku un tur pievienosies otrai daļai. Mēs nezinām, cik būs dalībnieku, jo daudzi cilvēki svētceļojumam pievienosies vienu, divas dienas. Viņi nemaz neizies no sākuma, neieies Aglonā. Sestdien, svētdien piebrauks un paies divas dienas. Ne visi ir gatavi iet 13 dienas. Mēs iesim to pašu maršrutu, kuru gājām pagājušajā gadā - gar Daugavu. Tur ir interesantas vietas," teica Rīgas Kristus Karaļa draudzes prāvests Ilmārs Tolstovs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti