Dienas ziņas

Skolēni izvēlas nākotnes profesiju

Dienas ziņas

Izveido novada investīciju objektu karti

Rit otrā gripas epidēmijas nedēļa

No gripas šogad miruši jau septiņi cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

No gripas šogad miruši jau septiņi cilvēki, taču Slimību un profilakses kontroles centrs informē, ka slimnīcās nonākuši jau vairāk nekā 400 pacienti. Vēl pirms nedēļas aizsaulē šogad bija aizgājuši trīs gripas slimnieki.

Visvairāk slimo mazi bērni līdz četru gadu vecumam un pusaudži, tomēr smagāki gadījumi ar komplikācijām un nepieciešamību ārstēties slimnīcā ir tieši pieaugušajiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Centra epidemioloģe Raina Nikiforova brīdina, ka smagāki saslimšanas gadījumi šogad varētu būt tieši vecāka gadagājuma cilvēkiem virs 65 gadiem.

Epidemioloģe aicina vakcinēties, bet saslimšanas gadījumā noteikti jāvēršas pie ārsta.

"Šobrīd mēs redzam, ka pieauguma tendence saglabājas.

Pagājušajā nedēļā mums saslimstība pieaugusi, gripas gadījumi reģistrēti gandrīz visās monitoringa teritorijās, un piecās no tām intensitāte pārsniegusi simt gadījumus uz simt tūkstošiem," stāsta Nikiforova.

"Gripai parasti raksturīgi tādi simptomi kā straujš sākums, augsta temperatūra, stipras galvas sāpes, klepus, aizlikts deguns un sāpes muskuļos, locītavās. Tie ir tādi klasiskie gripas simptomi, taču gripa var izpausties arī ar vieglākām formām, bet diemžēl var būt arī komplikācijas. Ja cilvēks saslimis, viņam ir jāpaliek mājās. Viņam jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, attiecīgi jāpilda ārsta norādījumi," atgādina Nikiforova.

"Svarīgi, lai tie gripas vīrusi mazāk izplatās sabiedrībā, un izvairīties ir diezgan grūti no elpceļu vīrusi saslimšanām. Taču, ja cilvēks bieži mazgā rokas, ja mazāk apmeklē vietas, kur pulcējas daudz cilvēku, arī retāk izmanto sabiedrisko transportu, un viņam mazāk tie kontakti ar saslimušajiem. Tas tomēr arī viens no tādiem profilakses pasākumiem," norāda epidemioloģe.

Visbiežāk saslimšana ar gripu konstatēta Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā un Rīgā, bet visvairāk saslimušo ir Jelgavā. Gripas epidēmija Latvijā ir jau no 17. janvāra.

Talsu novadā, kas nav iekļauts SPKC monitoringā, arī ir reģistrēti gripas gadījumi, bet to skaits nav tik liels, lai runātu par epidēmiju. Tā atzīst Talsu novada ģimenes ārsti.

Latvijā gripa parasti uzliesmo rudens un ziemas sezonā. Nereti cilvēki gripu sajauc ar vienkāršu saaukstēšanos. Gripa parasti sākas pēkšņi - parādās augsta temperatūra, galvassāpes, kaulu laušanas sajūta, aizlikts deguns un klepus.

Ja cilvēks konstatē gripas simptomus, tad speciālisti iesaka palikt mājās un sazināties ar  ģimenes ārstu. Nevajadzētu apmeklēt darbu, skolu, publiskus pasākumus un neaicināt viesus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti