Sadaļas Sadaļas

Panorāma

V.Dombrovskis uzņemas politisko atbildību un atkāpjas

Panorāma

Āboltiņa: Bija daudz amatpersonas, kurām pirmajām vajadzēja uzņemties atbildību

Atkāpjas Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs

No amata atkāpjas EM valsts sekretārs Juris Pūce (papildināts plkst. 18:13)

Trešdien par atkāpšanos no amata pavēstīja Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce. Viņa aiziešana gan nav saistīta ar atbildības uzņemšanos par ,,Maximas" traģēdiju. Atklājies, ka Pūces sievas vadītā labdarības biedrība saņēmusi ziedojumu no galvenajiem veikala būvniekiem - ,,Re & Re". Tas sabiedrībā raisīja bažas, vai Pūce var pietiekami neatkarīgi iesaistīties traģēdijas seku izmeklēšanā.

Viņš žurnālistiem skaidroja, ka no amata atkāpjas, jo sabiedrībā pastāv aizdomas, ka viņš ir ietekmēts no būvfirmas „RE&RE", kas būvēja Zolitūdē sabrukušo veikalu „Maxima".

Iepriekš izskanēja ziņas, ka Pūces sievas vadītā organizācija „Ascendum" saņem ziedojumus no „RE&RE". Pūce svētdienas vakarā LTV raidījumā „Panorāma" noliedza ziņas, ka tādējādi viņš pastarpināti atrodas „RE&RE" ietekmē.

Arī trešdien Pūce uzsvēra, ka nav bijis būvnieku ietekmēts. Taču, lai viņam būtu vieglāk cīnīties ar šiem pārmetumiem, viņš ir nolēmis atkāpties no amata. Paziņojumā medijjiem viņš pauda, ka atkāpjas idejas par efektīvas valsts pārvaldes dēļ.

"Ir izskanējušas šaubas par manas rīcības ētiskumu saistībā ar manas dzīvesbiedres vadītās labdarības organizācijas saņemtajiem ziedojumiem un manu profesionālo darbību. Citos apstākļos es, iespējams, uzskatītu, ka mans pienākums ir vienkārši noraidīt šos nepamatotos apgalvojumus. Esmu pārliecināts par savas rīcības likumību un ētiskumu. Taču apzinos, ka šobrīd tikai mana pārliecība vien nav pietiekama sabiedrības uzticības atjaunošanai. Tāpat arī esmu iesniedzis iesniegumu KNAB, lai birojs izvērtē šo situāciju. Zinot, ka Latvijas iedzīvotāju vairums netic tam, ka augstas amatpersonas spēj atkāpties no ieņemamajiem amatiem, šobrīd es nevaru un nedrīkstu rīkoties citādi, kā vien atkāpties no Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra amata. Esmu šodien iesniedzis atlūgumu ministram. Es vēlos pateikties saviem kolēģiem Ekonomikas ministrijā un valsts pārvaldē, sadarbībā ar kuriem šo gadu laikā, reizēm pretojoties politiskās varas nespējai rīkoties, ir izdevies panākt daudz nozīmīgu pārmaiņu," savā paziņojumā prese raksta Juris Pūce.

Pūces soli par loģisku atzīst arī ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Daniels Pavļuts

Pūces sievas Zaigas vadītā biedrība atrodas vien pāris kvartālus tālāk no ministrijas. 2012. gadā ,,Re&Re" nebija biedrības vienīgie ziedotāji. 50 tūkstošus latu atvēlējis "ātro kredītu" smagsvars ,,4finance", 80 tūkstošus – azartspēļu uzņēmums ,,Alfor", vēl virkne ceļu būves firmu un pat Rīgas vicemērs – Andris Ameriks – 500 latu.

"Ja mēs runājam par to, no kā tas viss sākās attiecībā uz ,,Re&Re", tas ir mērķziedojums Doma baznīcas pasākumu organizēšanai. Tur mēs varam maksāt tikai par gaismām vai citām lietām, kas ir saistīts ar koncerta organizēšanu," Latvijas Televīzijai skaidro biedrības ,,Ascendum" valdes priekšsēdētāja Zaiga Pūce.

Dzīvesbiedri noliedz, ka caur biedrību būtu vairojuši savu labklājību.

Pūces sieva uzskata, ka sākušās "raganu medības", kurās kritis viņas vīrs. Taču patiesos iemeslus vēl ar viņu nav paguvusi apspriest.

"Nevienam nav noslēpums par to, kādas ir bijušas ministra un mana vīra attiecības darba jomā. Man grūti iedomāties, ka mans vīrs būtu varējis kaut ko virzīt kaut ko tādu, kas nebūtu pieņemams ministram," uzskata Ascendum" valdes priekšsēdētāja.

Neoficiāli Pavļuta nepatika pret Pūci tiek skaidrota ar atšķirīgo skatījumu jautājumos, kas skar enerģētikas tirgus regulējumu.

Ziņots, ka tieši „RE&RE" bija ģenerāluzņēmējs sabrukušajā „Maxima". „RE&RE", tāpat kā „Maximas", arhitektu un projektētāju vainu šobrīd noskaidro policija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt