No 15. decembra visiem klātienes darbā privātajā sektorā jābūt ar Covid-19 sertifikātu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

No 15. decembra arī visi privātajā sektorā nodarbinātie, kas strādā klātienē, bet nesaskaras ar citiem cilvēkiem, drīkst to darīt, ja var uzrādīt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Šī prasība gan neattieksies uz tiem privātā sektora darbiniekiem, kuri strādā no mājām, izriet no valdības lemtā.

Tas nozīmē, ka no šī datuma visiem privātā sektora darbiniekiem, kuri strādā klātienē, jābūt ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, izņemot gadījumus, ja darbu veic savā dzīvesvietā. To paredz Ministru kabineta noteikumi (5.7.1 punkts).

Vienlaikus pirmdien, 15. novembrī, spēkā stāsies prasība, ka valsts un pašvaldību iestādēs, tai skaitā kapitālsabiedrībās nodarbinātie, kā arī privātajā sektorā nodarbinātie, kuru darbs saistīts ar paaugstinātu Covid-19 izplatības risku, savus darba pienākumus varēs veikt tikai vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Valdība otrdien, 9. novembrī, gan lēma – lai novērstu situāciju, kad cilvēki, kas uzsākuši vakcināciju un kuri objektīvu iemeslu dēļ vēl nav ieguvuši vakcinācijas sertifikātu tiktu atbrīvoti no darba pienākumu veikšanas, rīkojuma projekts paredz pārejas periodu cilvēkiem, kas uzsākuši vakcināciju pret Covid-19 līdz 15. novembrim un vēl nav ieguvuši vakcinācijas sertifikātu var turpināt darba pienākumus, veicot regulāru (ar 72 stundu intervālu) testēšanu pret Covid-19.

Testu izmaksas darbinieks segtu no saviem līdzekļiem vai to varētu apmaksāt darba devējs. 

Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"15. decembrī ikviena persona, kura nodarbināta publiskajā sektorā, gan privātajā sektorā, ja vien nestrādā no mājām, faktiski pamatnodarbināto apjoms, būs ar sadarbspējīgu sertifikātu. Tātad mēs dodam iespēju pabeigt vakcinācijas procesu šajā pārejas periodā pēc 15. novembra. Šajā laikā visas personas tiek regulāri testētas, par ko maksā pašas, ja vien nav cita vienošanās ar darba devēju," valdības sēdē skaidroja Operatīvās vadības grupas un Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis.

KONTEKSTS:

15. novembrī, beidzoties mājsēdei, valdība lēma atgriezties pie dzīves pārsvarā "zaļajā režīmā", proti, plašākām iespējām iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus tikai cilvēkiem, kuri ir potējušies pret Covid-19 vai var uzrādīt pārslimošanas sertifikātu. Savukārt nepotētajiem vai vīrusu nepārslimojušajiem ir pieejams "sarkanais režīms" – pašu nepieciešamāko preču un pakalpojumu saņemšanas iespēja.

Vienlaikus novembra sākumā Saeima atbalstīja grozījumus likumā, ļaujot darba devējiem atlaist tos padotos, kuriem noteikto darba pienākumu pildīšanai nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti