Panorāma

Slimnīcas ziņo par aizdomīgiem vakcinācijas gadījumiem

Panorāma

Saeima turpina apspriest valsts budžetu

NMPD noliedz novēlotu palīdzības sniegšanu I. Eidukam

NMPD noraida pārmetumu par novēlotu palīdzības sniegšanu slēpošanas trenerim Eidukam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Novembra sākumā pēc vairāku nedēļu cīņas ar Covid-19 viņsaulē devās pazīstamais slēpošanas treneris Ingus Eiduks. Komentējot notikušo, viņa tuvinieki publiski pauduši pieņēmumu, ka pacienta dzīvības glābšana uzsākta novēloti. Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) šos pārmetumus noraidīja.

61 gadu vecais, bet sportiskais Ingus Eiduks bija pilnībā potējies pret Covid-19 ar "AstraZeneca" vakcīnu, tomēr oktobra sākumā veikts tests uzrādīja pozitīvu saslimšanu. Veselības stāvoklis strauji pasliktinājās, un jau pēc divām dienām ģimene izsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Eiduka meita Patrīcija laikrakstam "Latvijas Avīze" par notikušo pastāstīja: "Mediķi atbrauca, ar pulsa oksimetru izmērīja skābekļa piesātinājumu asinīs, tas bija 87%. Aprunājās, kādas zāles viņš lieto, un nolēma nevest uz slimnīcu, jo tur tāpat neizdarīšot neko vairāk kā mājās."

Nākamajā dienā vīrieša stāvoklis turpināja pasliktināties, ģimene atkārtoti izsauca mediķus, un šoreiz pacientu nogādāja slimnīcā. Taču pēc trim nedēļām Ingus Eiduks turpat stacionārā nomira.

Sarunai ar Latvijas Televīziju Eiduka meita nepiekrita, bet intervijā laikrakstam pauda neizpratni, kādēļ viņas tēvs netika vests uz slimnīcu jau tad, kad neatliekamā palīdzība tika izsaukta pirmoreiz.

Arī Rīgas Stradiņa universitātes ekspertu sagatavotās rekomendācijas Covid-19 pacientu ārstēšanai kā vienu no hospitalizēšanas kritērijiem nosaka – skābekļa saturācija asinīs mazāka par 90%.

Taču NMPD versija par notikušo atšķiras no avīzē aprakstītās.

NMPD vadītāja Liene Cipule norādīja: "Konkrētais izsaukums tika vērtēts pēc informācijas, ko saņēmām no žurnālistes. Pārbaudot konstatējam, ka nē – saturācijas līmenis atbilda augstākam līmenim pēc algoritma, kas neparedzēja, ka pacientam būtu nepieciešama hospitalizācija. Šis 87% – nav mūsu etapā nekur konstatēta tāda cipara."

Veselības ministrijā (VM) informē – šādos gadījumos tuvinieki pēc taisnības var vērsties Veselības inspekcijā.

VM Veselības aprūpes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Sanita Janka skaidroja: "Veselības inspekcija tad izskata šo konkrēto gadījumu, izskatot gan ģimenes ārstu iesaistīšanos un kompetenci, gan NMPD etapā veikto un sniegto palīdzību, gan to palīdzību, kas tika sniegta slimnīcā."

Eiduku ģimene gan pagaidām neplāno vērsties ar sūdzību Veselības inspekcijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti