Panorāma

Portugālē strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids

Panorāma

"Aizliegtais paņēmiens": Saeimas tēriņi ir necaurspīdīgi

NMPD brigādei draud ar ieroci

NMPD brigādei draud ar ieroci – agresija pret operatīvajiem dienestiem Covid-19 pandēmijas laikā arvien biežāka

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aizturēts vīrietis, kurš draudēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādei un pavērsa pret to ieroci. Tas notika svētdien Jūrmalā, Kauguros. Policija draudētāju aizturēja, un viņam atņemta arī nereģistrēta gāzes pistole. Taču mediķi un policisti atzina, ka pēdējā laikā agresija jūtama aizvien biežāk. Viņi to saista ar Covid-19 pandēmijas laika augsto stresa līmeni. 

Neatliekamo palīdzību uz daudzstāvu māju Engures ielā izsauca pie kundzes gados. Taču brigādes darbu traucēja dzērumā esošie kaimiņi. Viņi neievēroja distanci slimās sievietes istabā, atteicās vilkt masku un visu notikušo filmēja.

“Uz lūgumu atstāt telpu, jo telpā jau bija sanācis – ļoti maza telpa – bija pārāk daudz cilvēku, pret brigādi tika pavērsts ierocis. Un brigādei vienā brīdī, kad draudētāji pagriezās, izdevās atstāt telpas un ziņot operatīvās vadības centram,” sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāžu atbalsta centra “Krasts” vadītājs Rafaels Ciekurs.

NMPD brigādes rācija ir aprīkota ar trauksmes pogu, kas šādos brīžos nodod trauksmes zvanu policijai, kas ļauj palīdzību saņemt ātri.  

“Šis izsaukums tika saņemts plkst. 17.50 un 17.51 operatīvā ekipāža ieradās, tika konstatēts, ka, visticamāk, gāzes ierocis. Persona tika aizturēta, un ierocis izņemts,” norādīja Jūrmalas Pašvaldība policijas pārvaldes dežūrdienesta priekšnieks Jānis Gasjūns. 

1958. gadā dzimušo vīrieti nogādāja iecirknī un pret viņu sāka divas lietvedības. Gan par sīko huligānismu, gan ieroču aprites noteikumu pārkāpumu, jo gāzes pistole nebija reģistrēta. Abos gadījumos iespējams naudas sods līdz 500 eiro. Pašvaldības policijā skaidroja, ka liels izsaukumu skaita pieaugums neesot jūtams, bet lielāka agresija gan. 

Gasjūns atzīmēja: “To, ka agresīvāki paliek, – tas ir jūtams, jā, jo attiecīgi [aug] psiholoģisks spiediens. Maskas, pietrūkst komunikācijas, katram sava sapratne par šo situāciju. Tas viss virzās uz šo agresiju.”

Arī mediķi regulāri saskaras ar dusmām. 

“Bija jūtama liela agresija pret palīdzības sniedzējiem, kuru mēs šinī periodā, pandēmijas laikā, izjūtam arvien biežāk. Sabiedrība ir nokaitēta. Grib atgriezties normālā dzīvē. Un viens no punktiem ir NMPD mediķi, jā. Ar ieroci šoreiz,” atklāja Ciekurs.

Mediķi norāda, ka šobrīd smagi iet arī brīžos, kad nākas atteikt hospitalizāciju. 

“Mēs neesam vainīgi, ka nav tai slimnīcā vietas, ka mums ļoti specifiski [jārīkojas], un nokļūst tikai tie, kam jānokļūst; agrāk vedām, tagad atstājam mājās, sniedzot palīdzību un piesaistot ģimenes ārstu. Bet mums visiem jāturas kopā un šis laiks nav viegls nevienam,” pauda Ciekurs.

Slimajai sievietei hospitālizācija nebija vajadzīga. Brigādes vadītājs, ārsts un ārsta palīgs pēc nomierināšanās darbu turpināja.

“Bija mirklis, kamēr jānomierinās un jāiedzer silta tēja, tika piedāvāta psihologa palīdzība, bet [brigāde] pabeidza maiņu un devās atpūsties. Skatīsies pēc situācijas,” atklāja Ciekurs.

Taču jautājums par neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieku un jebkura Latvijā strādājoša mediķa apdrošināšanu joprojām ir sastindzis un nav atrisināts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti