Dienas ziņas

Skauti pulcējas ziemas nometnē «Baltais vilks»

Dienas ziņas

Vienā ģimenē augs divi Cēsu gada pirmie bērni

Nīcā rekonstruēta katlumāja

Nīcā ziemas spelgonī atklāj rekonstruēto katlumāju

Pirms trim gadiem Nīcas novada pašvaldība bija izvēles priekšā – nodot veco padomju laika katlumāju kādas privātfirmas apsaimniekošanā vai ņemt kredītu un rekonstruēt to pašiem. Deputāti nolēma aizņemties Valsts kasē vairāk nekā miljonu eiro, lai nodrošinātu iedzīvotājus ar siltumu, nepaaugstinot līdzšinējos tarifus. 

Centralizēto apkuri Nīcā saņem četrpadsmit daudzdzīvokļu mājas un četras pašvaldības iestādes. Kā atzīst vairums sastapto  nīcenieku, neraugoties uz zemo āra temperatūru, tagad dzīvokļos esot silti. Tas gan ir arī atkarīgs no katras mājas tehniskā stāvokļa.

Nīcas iedzīvotāja Zigrīda gandarīta par atjaunoto katlumāju, jo mājās tagad ir silti. Savukārt Antoņinai mājas gan ir pavēss: “Ilgi bija plusos laukā, tad jau bija jauki, ap 20 grādiem dzīvoklī. Bet šobrīd gan tikai 16, bet tā ir vaina paneļu mājā.”

Vairāk nekā vienu miljonu eiro izmaksājusi vecās katlu mājas rekonstrukcija, kas paveikta pusgada laikā. Pašvaldībā saka, ka tas bijis tā vērts, jo padomju laika ar mazutu, vēlāk ar malku apkurināmie katli bijuši fiziski un morāli novecojuši. “Mums bija savs malkas laukums, kur sagatavojām malku, krāvām, vedām. Citreiz pat divreiz dienā ar konteineriem vedām. Katlu iepildīšana bija no augšas, būtībā bija jāceļ augšā un jāsviež iekšā,” stāsta pašvaldības komunālās daļas speciālists Aldis Čirkšis

Arī kurinātājs Jānis Blinže norāda, ka vecie katli bija nolietoti: “Siltuma maz bija, knapi varēja 60 grādus dabūt, rezerves katls bija jākurina. Grūti gāja, lai dabūtu temperatūru.”

Jaunajā katlu mājā apkure notiek ar šķeldu, kas tiek iepirkta. Nedēļā tās esot aptuveni 70 tonnas. Tiesa gan, līdz ar gaisa temperatūras pazemināšanos, arī kurināmā vajagot vairāk. Taču tas neietekmēšot apkures tarifus, kas ir 58,50 eiro par megavatstundu. “Viss process ir automatizēts. Katli strādā ar maksimālu efektivitāti, ko nevarējām nodrošināt iepriekšējā katlu mājā, kur lielākā daļa siltuma aizgāja skurstenī,” saka Nīcas novada domes izpilddirektors Andrejs Šakals.

“Izejošā temperatūra ir 91 grāds tagad no katla. Pēc tās katls pats automātiski visu pieregulē,” stāsta kurinātājs Blinže.

Jaunā katlu māja Nīcā oficiāli tiks atklāta sestdien, taču testa režīmā tā darbojas jau no apkures sezonas sākuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti