Dienas ziņas

ASV vērš sankcijas pret Turciju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ceļš pēc remonta – bieds autovadītājiem

Nesen remontēts ceļš Tukuma novadā kļuvis par biedu autovadītājiem

Pēc ceļa virsmas atjaunošanas darbiem uz reģionālā autoceļa P131 par Tukuma novada Sēmes pagasta automašīnu pazīšanas zīmi kļuvis sabojāts auto stikls. Darbu veicējs – uzņēmums ”Latvijas Autoceļu uzturētājs” (LAU) – atzīst, ka šoreiz pieļauta tehnoloģiska kļūda, ko izlabot varēšot tikai nākamajā sezonā.

“Neatkarīgās Tukuma ziņas” galvenā redaktore Ivonna Plaude par Tukuma pusē remontētajiem ceļiem Latvijas Radio

  Reģionālais autoceļš P131 Tukuma novadā savu kārtu uz rekonstrukciju vēl nav sagaidījis, bet septembra sākumā posmā no Tukuma līdz Ķesterciemam tika veikta virsmas raupjuma atjaunošana. Trīs posmos, katrā pa 750 metriem, uz novalkātā asfalta tika uzliets  bitumens un uzbērtas šķembas. Šajā gadījumā kalpošanas ilgums gan beidzies, vēl īsti nemaz nepabeidzot remontu, jo šķembas pie bitumena nav turējušās. Vissāpīgāk to izjūt Sēmes pagasta iedzīvotāji, kuri teic, ka  tagad viņu atpazīšanās zīme ir ''zirneklītis'' auto loga stiklā.

  "Šis brīnums mūs ir ļoti pārsteidzis, jo ļoti daudzām mašīnām ir izsisti stikli. Nesaprotu, kāpēc tas tā bija jādara, jo rezultātā nav. Rezultāts ir sliktāks, nekā bija," pauda Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldes vadītāja Silvija Rabkēviča. Sēmes un Zentenes pagasta pārvaldniece pie sava ''zirneklīša'' tikusi septembra sākumā, bet zināmas esot vismaz desmit tādas automašīnas. Ivars, kurš sava auto stiklu sabojājis pirms četrām dienām, atzīst, ka nereti vainojami arī paši autovadītāji, kuri pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu - 70km/h. Tomēr jēgu no šāda remonta arī viņš neredzot.

  Uzņēmums ''Latvijas Valsts ceļi'' skaidro, ka šķembu atraušanās konstatēta jau tūlīt pēc darbu pabeigšanas un turpinās joprojām, tāpēc darba izpilde nav akceptēta un samaksa neesot veikta. Darba veicējiem uzlikts par pienākumu ik  dienu slaucīt šķembas no ceļa virsmas, kas arī tiekot darīts.''LAU'', kas ir darbu veicēji, atzīst, ka šoreiz  pieļauta tehnloģiskā kļūda. "''LAU'' analizē šādus gadījumus, un pirmie secinājumi par šo konkrēto gadījumu ir, ka netika ņemtas vērā visas nianses, kas saistās ar konkrētās emulsijas īpatnībām. Šie darbi jau noritēja sezonas nogalē," norādīja VAS''LAU'' autoceļu  uzturēšanas un pārvaldības departamenta vadītājs Vilnis Vigulis.

  Šogad  virsmas raupjuma  atjaunošanu ''Latvijas Autoceļu uzturētājs'' veicis 150 kilometriem ceļa. Kāda būs kvalitāte, īsti pateikt varēšot pēc gada, bet uz ceļa P131 pieļautās kļūdas tikšot labotas nākamajā sezonā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti