NEPLP: Latvijas Radio turpinās Saeimas sēžu translāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi, ka Latvijas Radio pagaidām ir jāturpina translēt Saeimas sēdes ārpus Rīgas FM diapazonā, ka līdz šim, kanālā Latvijas Radio 3 - Klasika, bet Rīgā jānodrošina translācija internetā, portālā www.latvijasradio.lv, informēja padome. 

Izmaiņas Saeimas plenārsēžu translācijas kārtībā saistītas ar Latvijas Radio programmu attīstību - līdz šim Rīgā Saeimas sēdes FM diapazonā skanēja radio NABA programmā, kas no marta pārtop par jaunu multimediālu kanālu (LR5 - Pieci.lv) jauniešu auditorijai.

Uzklausot Latvijas Radio vadības skaidrojumu, ka jauniešiem paredzētajā kanālā Saeimas sēžu translācija neiederas, kā arī to, ka aptuvenā parlamenta sēžu auditorija Rīgā ir tikai 1000 cilvēku (TNS reitings 2013. gada rudens periodā), NEPLP nolēma atbalstīt pakāpenisku Saeimas sēžu translācijas kārtības maiņu no FM diapazona uz internetu.

NEPLP tuvākajā laikā vērsīsies parlamentā ar argumentētu lūgumu attiecīgi grozīt Saeimas kārtības rulli, kas kopš 1994. gada paredz nodrošināt Saeimas sēžu translāciju "valsts radio", taču translāciju apjoms un veids likumā nav skaidri definēts, kamēr citi likumi nosaka, ka radioapraide var notikt internetā. Līdz likuma grozījumu pieņemšanai Latvijas Radio būs jānodrošina Saeimas sēžu translācija FM diapazonā ārpus Rīgas. Kā galējais termiņš šādai kārtībai noteikts 2014. gada 31.decembris.

"Saeimas sēžu translācija ir specifiska funkcija, ko Latvijas Radio veic, lai sniegtu sabiedrībai iespēju sekot līdzi likumdevēja darbam. Šo misiju radio turpinās atbilstoši likumam, taču citā formā, kas vienlaikus ļaus Latvijas Radio pilnā apjomā īstenot savu redzējumu par uzņēmuma un radio programmu attīstību. Tas ir tāpat kā ar zirga ratiem un automašīnām - transporta līdzekļi gan mainījās, bet galvenie satiksmes noteikumi palika tie paši. Pārmaiņas notiks pakāpeniski - vispirms Rīgā, vēlāk ārpus galvaspilsētas, jo arī programma Klasika kā Saeimas sēžu translētājs ārpus Rīgas ir kompromisa risinājums uz noteiktu laiku," norādīja NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants.

LR3 „Klasika” direktore Gunda Vaivode portālam „LSM.lv” atzina, ka radio kolektīvs par šādu padomes lēmumu ir lielā neizpratnē un joprojām neuzskata, ka „Klasikas” kanālā būtu jātranslē Saeimas plenārsēdes. Vaivode uzsvēra, ka sarunas par Saeimas sēžu translēšanas  formātiem un vietnēm vēl turpinājās, arī paši padomes locekļi iepriekš piekrita, ka „Klasikas” kanālā nebūtu vietas Saeimas sēžu translēšanai, taču ceturtdien trīs no viņiem nobalsoja tieši pretēji.

„Tā ir divkosīga attieksme. Arī dalīšana rīdziniekos un pārējos ir dīvaina”, komentēja Vaivode.

Viņa norādīja, ka „Klasika” jau ilgāku laiku tika traumēta ar klasiskās mūzikas kanāla formātam neatbilstoša satura un ilguma pieslēgumiem Saeimai,  tagad LR3 klausītāji jau bija dzirdējuši par plāniem vairs neraidīt parlamenta debates un  priecājušies par to, ka varēs  pilnvērtīgi klausīties vienīgo kultūras radio kanālu.

 „Tā nav domāšana par klausītāju,” padomes lēmumu vērtēja Vaivode. "Un tā nav arī starptautiska prakse. Nezinu nevienu valsti, kur parlamenta debates būtu iestūķētas kultūras kanālā".  

Radio izvērtēs tālāku rīcību, un, cerams, ka arī klausītāji paudīs savu attieksmi, norādīja  LR3 direktore.


Jau ziņots, ka Latvijas Radio plānoja februāra vidū pārtraukt Saeimas sēžu translāciju FM frekvencē, bet Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa  vēstulē Latvijas Radio iebilda, ka, ņemot vērā Saeimas kārtības rullī noteikto, kā arī deputātu paustos viedokļus, šobrīd neesot likumīga pamata pārtraukt Saeimas sēžu tiešraides Latvijas Radio FM frekvencēs.  Padome vienojās, ka radio translēs Saeimas sēdes līdz marta sākumam, un līdz tam atradīs visiem pieņemamu risinājumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti