«Nepārstāvēto vēlēšanās» piedalījušies 15 tūkstoši iedzīvotāju

Ievēlēts „Nepārstāvētais parlaments”, kas tālāk aizstāvēs Latvijas nepilsoņus. Parlamentu ievēlēja vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku. Liela daļa no tiem bijuši nepilsoņi, kam piešķirts Latvijas iedzīvotāja personas kods.

Šajā parlamentā ievēlēti gan Vladimirs Lindermans un Aleksandrs Gapoņenko, gan Jevgēnijs Osipovs. Starp ievēlētājiem cilvēkiem ir arī politiskās apvienības "Saskaņas centrs" (SC) biedri, kā arī kādreizējie vai esošie partijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL) biedri, norādīja organizācijas pārstāve Elizabete Krivcova. Viņa gan uzsver, ka kandidāti netika vērtēti pēc partijas piederības un tas nevarētu būt šķērslis sadarbībai ar valsts, pašvaldību institūcijām vai politiskajām partijām.

Kā skaidro  Krivcova, "Nepārstāvētais parlaments" meklēs iespējas sadarboties gan ar Saeimu un valdību Latvijā, gan arī starptautiskām struktūrām, lai aizstāvētu nepilsoņu intereses.

„Viens ir automātiska pilsonība, otrs ir naturalizācijas pārstartēšana uz labvēlīgākiem noteikumiem, lai tas darbotos. Trešais ir dot nepilsoņiem iespēju balsot pašvaldību vēlēšanās. Un pēdējais, ir veidot kompromisus, skatīties, kur kas sanāk un solīti pa solītim iet uz pilsonisko sabiedrību, nāciju, kas būtu kopīga visai Latvijai,” stāsta Krivcova.

Pirmā "Nepārstāvēto parlamenta" svinīgā sēde notiks sestdien, 15.jūnijā. Šajā sēdē tiks apstiprināti deputātu mandāti, pieņemta rezolūcijas par tuvākajiem uzdevumiem, kā arī ievēlēts parlamenta prezidijs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti