Nedrīkstēs uzpildīt sašķidrinātās naftas gāzes, dabas gāzes apkures iekārtas bez tehniskās pārbaudes

No 1. novembra nedrīkstēs uzpildīt mājsaimniecībās esošās tvertnes, kurās tiek uzglabāts gāzveida kurināmais (sašķidrinātā naftas gāze, dabas gāze) jeb spiedieniekārtu kompleksi, ja nebūs veikta tehniskā pārbaude, otrdien lēma valdība.

Ekonomikas ministrijā informēja, ka izmaiņas vajadzīgas, ņemot vērā Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) sniegto informāciju, ka iepriekš minētajām iekārtām netiek veiktas kārtējās tehniskās pārbaudes noteiktajos termiņos un apjomā.  

Saskaņā ar Bīstamo iekārtu reģistra datiem no 835 spiedieniekārtu kompleksiem kārtējā tehniskā pārbaude nav veikta 227 jeb 27%, savukārt 35 spiedieniekārtu kompleksi jeb 4% nav reģistrēti. Līdz ar to redzams, ka mājsaimniecībās tiek lietoti nepārbaudīti spiedieniekārtu kompleksi, kas var apdraudēt cilvēku dzīvību un veselību.

Izmaiņas esošo regulējumu papildinās ar prasībām transportējamo cisternu un spiedieniekārtu kompleksu valdītājiem – mājsaimniecībām, kuru īpašumā atrodas konkrētie spiedieniekārtu kompleksi.

Mājsaimniecībai būs noteikts pienākums pirms spiedieniekārtu kompleksa uzpildes uzrādīt uzpildītājam informāciju par pēdējo spiedieniekārtu kompleksam veikto tehnisko pārbaudi.

Savukārt uzpildītājam pirms spiedieniekārtu kompleksa uzpildes būs obligāti jāpārliecinās par kārtējās tehniskās pārbaudes esamību. Gadījumā, ja spiedieniekārtu kompleksam nav veikta kārtējā tehniskā pārbaude, tad uzpilde netiks veikta.

Saskaņā ar spēkā esošo regulējumu mājsaimniecībai, kuras īpašumā ir spiedieniekārtu komplekss, visā tā lietošanas laikā jāveic kārtējās tehniskās pārbaudes – ārējā tehniskā pārbaude, iekšējā tehniskā pārbaude un hidrauliskā pārbaude. Spiedieniekārtu kompleksu tehniskās pārbaudes veic nacionālajā akreditācijas institūcijā akreditētas inspicēšanas institūcijas vai citā Eiropas Savienības dalībvalstī akreditēta inspicēšanas institūcija. To saraksts pieejams šeit. 

Līdz ar izmaiņu spēkā stāšanos visās mājsaimniecībās, kurās uzstādīti spiedieniekārtu kompleksi apkures vajadzībām, bet nav veikta ikgadējā tehniskā pārbaude, tā būs jāveic līdz tvertņu uzpildīšanai.

Jaunais regulējums stāsies spēkā 2021. gada 1. novembrī.

Mājsaimniecību īpašumā esošajiem spiedieniekārtu kompleksiem ārējās tehniskās pārbaudes jāveic vienu reizi gadā, bet reizi 4, 8 vai 12 gados, atkarībā no gāzes veida, spiedieniekārtu kompleksiem jāveic iekšējā un hidrauliskā tehniskā pārbaude.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt