Nedēļas nogalē pēc vērienīgas restaurācijas durvis vērs Cesvaines pils

Pēc vērienīgiem pārbūves un restaurācijas darbiem nedēļas nogalē durvis apmeklētājiem vērs Cesvaines pils, Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" stāstīja laikraksta "Stars" žurnāliste Inese Elsiņa.

Laikraksta "Stars" žurnāliste Inese Elsiņa par Cesvaines pils atjaunošanu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pils atjaunošana pēc postošā ugunsgrēka, kas pilī plosījās 2002. gadā, notika samērā ilgi. "Sabiedrība atceras ziņu pirms 20 gadiem, kad Cesvaines pilī plosījās ugunsgrēks, nopostīja jumtu, daļēji otro stāvu, cieta arī pirmā stāva reprezentatīvās telpas," atgādināja Elsiņa.

Pils ir pašvaldības īpašumā, pirms ugunsgrēka tajā mājoja skola.

Pilī paveiktie darbi ir notikuši  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenotajā programmā "Pārrobežu sadarbība". 

Pilij nomainīts jumts, savu sākotnējo skaistumu ir atguvis viens no pils kamīniem. Pagrabstāvā ir izbūvēta telpa perspektīvai kafejnīcai, stāstīja Elksniņa.

Žurnāliste norādīja, ka pils leposies ar vēsturisko izskatu, piemēram, jumta sarkanajiem dakstiņiem. "Zinām, ka cilvēkiem acīs ir gotika, renesanse, jūgendstila formas," par pils arhitektūru klāstīja Elsiņa.

Pils atjaunošanā ir notikusi sadarbība arī ar Rundāles pils meistariem.

"Protams, ir vizuālais un mākslinieciskais akcents. Bet jādomā arī par piedāvājumu un pakalpojumu klāstu," atzīmēja žurnāliste. Viņa īpaši atzīmēja, ka pilī būs nodrošināta vides pieejamība personām ar funkcionāliem kustību traucējumiem. Pilī ir ierīkots pacēlājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti