Dienas ziņas

Klavieru būvniecību pārceļ uz Kuldīgu

Dienas ziņas

Jāizvērtē skolēnu pārtikas paku saturs

Vidzemē ugunsdzēsēji ziedo bērniem slimnīcās

Nav jāgaida svētki prieka sagādāšanai – ugunsdzēsēji apdāvina bērnus slimnīcās

Nav jāgaida kāda īpaša diena vai svētki, lai sagādātu prieku citiem. Ar šādu motivāciju Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes darbinieki paši par saviem privātiem līdzekļiem sarūpējuši dažādas lietas bērniem, kuriem nākas kādu laiku pavadīt slimnīcā. Akcijā “Lai tev spēks veseļoties” sagādātās lietas nupat nogādātas uz četrām slimnīcām Vidzemē. 

Spēles, rotaļlietas, zīmēšanas piederumi, grāmatas un vēl daudz kas cits, arī dažādi kārumi – to visu sarūpējuši ugunsdzēsēji glābēji, inspektori un dispečeri, daļu un posteņu komandieri, kā arī citi glābšanas dienesta darbinieki. Atsaucība bijusi tiešām liela, jo ne viens vien pats bērnībā ārstējies slimnīcā vai pieredzējis to, ka paša bērnam kādu laiku nākas tur uzturēties. Tāpēc ir zināmas sajūtas un bērna uztraukums. Sagādātās lietas ir kā mierinājuma dāvaniņas.

“Radās doma, kā palīdzēt motivēt mazo cilvēku tām lietām, no kurām nevar izbēgt,

lai veiktu pareizu diagnostiku vai veiktu ārstēšanu, kas ne vienmēr ir patīkama fiziski. Redzot šo bērnu prieku par jaunām, kārotām lietām, tad arī bija tā doma, ka varbūt ir kaut kas tāds, kā mēs varētu viņiem palīdzēt,” stāstīja VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš.

Spēka kastes, kā paši tās nodēvējuši, ar saziedotajām lietām nogādātas uz slimnīcām Alūksnē, Cēsīs, Madonā un Valmierā, kur ir bērnu slimību nodaļas. Liels prieks un pārsteigums bija katrā vietā par šādu akciju.

Vidzemes slimnīcas Bērnu slimību nodaļas virsārste Irina Krastiņa pastāstīja, ka medmāsām un ārstiem nereti nākas pirms dažādām procedūrām bērnus iedrošināt. Jaunās rotaļlietas noteikti viņus uzmundrinās, turklāt, ko paši būs izvēlējušies, pēc ārstēšanās slimnīcā varēs ņemt līdzi uz mājām.  

“Mēs jau ņemam uz kanilēšanām un tā tālāk, un tad mēs piedāvāsim viņiem, lai izvēlas, ko vēlas no klāsta. Tas jau viņiem ļoti svarīgi. Mēs jau tāpat ar “končiņām” visādi pielūdzamies viņiem. Tagad mums būs arī arsenāls, ar ko manipulēt,” uzsvēra Krastiņa.

Uzzinot par šādu akciju, tai atsaukušies arī glābšanas dienesta kolēģi Kurzemē. Šajās dienās arī tur vairākas “spēka kastes” jau nogādātas uz vietējām slimnīcām.

Vidzemes reģiona brigāde plāno šo ideju turpināt un nākamo akciju sarīkot nākamgad pavasarī. Glābēji šai iniciatīvai aicina pievienoties arī citas iestādes un uzņēmumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti