Naudiņš aicina Rēzeknes domi nefinansēt padomju varoņus slavinošu grāmatu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (Nacionālā apvienība) aicina Rēzeknes pašvaldību tomēr nefinansēt Jurija Sediševa grāmatu "Viņu paveiktais nav aizmirstams", kurā pausta „atšķirīga no Latvijas oficiālās nostājas Otrā pasaules kara vēstures notikumu interpretācija”, informēja ministrija. 

Rēzeknes pilsētas dome plāno piešķirt daļēju finansējumu – 3800 eiro -  Latgales kultūras centram Jurija Sediševa grāmatas "Viņu paveiktais nav aizmirstams" izdošanai.  

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir nosūtījusi Rēzeknes mēram Aleksandram Bartaševičam vēstuli ar lūgumu nodrošināt, lai „Rēzeknes dome nepieņem prettiesisku lēmumu”.

„Latvijas tiesiskais regulējums neparedz pašvaldības domei tiesības piešķirt finansējumu ideoloģiska satura iespieddarbu finansēšanai, vēl jo vairāk, ja darbā paustā ideoloģija būtiski atšķiras no Latvijas Republikas oficiālās nostājas, šādas tiesības pašvaldībai neparedz arī citi normatīvie akti,” uzsvērts ministrijas paziņojumā medijiem.

Naudiņš norāda, ka „diemžēl jau atkal Latvijas vēstures traģiskās lapaspuses tiek izmantotas, lai apmelotu Latvijas valsti, kurinātu naidu un šķeltu sabiedrību”.

Par Rēzeknes domes pieņemto lēmumu šajā jautājumā ministrs ir lūdzis informēt arī ministriju.

Jau ziņots, ka Rēzeknes pašvaldības atbalstītās grāmatas saturs  ir slavinājums Lielā Tēvijas kara karavīriem. Šediševa grāmata pirmoreiz izdota 2010. gadā, bet šī gada jūlijā Latgales kultūras centra izdevniecība vērsusies pie Rēzeknes domes ar lūgumu finansēt jaunu 500 eksemplāru lielu grāmatas metienu.  Gan pašvaldības kultūras, gan budžeta komisijas projektu jau izvērtējušas un atbalstījušas.

„Rēzeknē ir ļoti daudz cilvēku apglabāti, kas cietuši no  fašisma. Manuprāt, nav nekādas vainas šīs grāmatas izdošanai. Tieši pretēji – mēs atgādinām savu vēsturi. (..) Šai grāmatai ir ļoti vienkārša struktūra – cilvēku biogrāfijas. Tas nav traktējums,” grāmatas izdošanu skaidroja Bartaševičs (Saskaņas centrs).

PSRS simboliku pašvaldība uz grāmatas izvietot, visticamāk, vairs neļaušot. Tiekot arī apsvērta iespēja grāmatu pārtulkot latviski.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti