Sadaļas Sadaļas

Nākotnē patvēruma meklētājus bukletos informēs arī par latviešu paražām un pabalstiem

Saistībā ar gaidāmo patvēruma meklētāju uzņemšanu no bēgļu centriem Itālijā un Grieķijā daudz tiek runāts par nepieciešamību viņus informēt, kāda ir sociālekonomiskā un klimatiskā situācija Latvijā, kā arī par mūsu kultūras paražām. Jau šobrīd ikvienam ārvalstniekam, kas dažādos veidos, tostarp nelikumīgi, nonāk mūsu valstī un izlemj lūgt patvērumu, tiek piedāvāti informatīvie bukleti vairākās valodās.

Ikdienā plašsaziņas līdzekļos var vērot, kā nelegālo ieceļotāju masas, kas no karstajiem punktiem Tuvajos Austrumos un nabadzīgajām Āfrikas valstīm virzās uz Eiropu. Daļa no šīs straumes caur Krieviju mēģina arī šķērsot Baltijas valstis, lai nonāktu labklājības valstīs Skandināvijā.

Daudzus notver pēc robežas šķērsošanas, un tad pastāv izvēle tikt drīz aizsūtītam atpakaļ vai uzkavēties mūsu valstī ilgāk, pretendējot uz patvērumu. Lai to izdarītu, pietiek uzrakstīt iesniegumu un atdot robežsargiem, kas ir pirmā instance, ar kuriem sastopas nelegālie ieceļotāji.

Kā stāsta Valsts robežsardzes galvenās pārvaldes Atgriešanas un patvēruma meklētāju lietu nodaļas priekšnieks pulkvežleitnants Mareks Hoņavko, patvēruma pretendentus ar bukletu palīdzību ir vienkāršāk iepazīstināt ar likuma normām, kas uz viņiem attiecas. Bukleti ir pieejami latviešu, krievu un angļu valodās

"Bukletā ir informācija kādas tiesības ir patvēruma meklētājam, kā arī kontaktinformācija ar PMLP [Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi], robežsardzi un ANO bēgļu komisariātu," stāsta Hoņavko.

Šajos izdales materiālos par Latviju kā  pabalstu ziņā ne visai dāsnas un laika apstākļu ziņā skarbas mītnes vietu ziņu gan nav. "Tam nav sakara ar pēdējā pusgada notikumiem. Šī ir standarta informācija, kas izriet no likuma," piebilst robežsardzes pārstāvis.

Krietni vairāk informācijas saviem potenciālajiem klientiem piedāvā PMLP. Šeit ir iespējams to izlasīt papildus arī arābu, gruzīnu un vācu valodās.

"Patvēruma meklētāji var uzzināt par savām tiesībām un pienākumiem, kā arī to, kādi pakalpojumi viņiem pienākas, tostarp medicīnas pakalpojumi," stāsta PMLP pārstāve Santa Jonāte.

Nākamgad jāstājas spēkā jaunajam Patvēruma likumam. Gan no bēgļu centriem Eiropā, gan tos, kas mūsu teritoriju sasniegs pašu spēkiem, sagaida jau citi informatīvie materiāli drukātā veidā un arī internetā.

Papildus tiek gatavoti arī individuāli sociāli ekonomiskās iekļaušanas plāni tiem, kuri vēlēsies Latvijā uzkavēties ilgāk nekā nepieciešmas, lai likumīgi varētu aizceļot uz bagātākām valstīm.

Jau vēstīts, ka Latvija nākamā gada sākumā grasās uzņemt kopumā 531 bēgli no bēgļu centriem Itālijā un Grieķijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt