Nākamajās nedēļās prognozē gripas intensitātes pieaugumu

Nākamajās janvāra nedēļās sagaidāms gripas intensitātes pieaugums, prognozē Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Gripas intensitāte lēnām pieaug, lai gan kopumā tā gan joprojām visā Latvijā ir zema. Saslimšanas gadījumi reģistrēti atsevišķās vietās, piemēram, Rīgā, Jūrmalā un Daugavpilī. Tieši kuri gripas vīrusi dominēs šajā sezonā, pagaidām prognozēt grūti.

Taču citās Eiropas valstīs šajā sezonā vairāk nosaka tieši B tipa gripas vīrusu. Lai arī pagājušajā sezonā gripas epidēmija sākās janvāra pirmajā nedēļā, visbiežāk gripas epidēmisko izplatību novēro janvāra otrajā pusē, atgādināja SPKC epidemioloģe Raina Nikiforova.

Viņa arī norādīja, ka efektīvākā profilakse pret gripu ir vakcinācija un vakcinēties arī šobrīd vēl nav par vēlu.

Raina Nikiforova: Par gripuAnnija Petrova
   „Vēl pastāv citi profilakses pasākumi, kas pasargās varbūt ne tikai no gripas vīrusiem, bet arī no citiem respiratoriem vīrusiem un ne tikai no respiratoriem vīrusiem. Tie ir higiēnas pasākumi – bieža roku mazgāšana. Un, ja cilvēks saslimst, protams, ka slimam cilvēkam jāpaliek mājās. Nav jāapmeklē ne skola, ne darbs, lai vīrusi neizplatās kolektīvos. Jāvēršas pie sava ģimenes ārsta un jāseko ģimenes ārsta norādījumiem. Jāpaliek mājās, jādzer daudz šķidruma,” atgādināja Nikiforova.

  “Parasti cilvēks inficējas, atrodoties telpās, kur ir daudz cilvēku un sevišķi, kur ir slims cilvēks, līdz ar to tur vīrusu koncentrācija ir augsta. Tāpēc, ja mēs vēdinām telpas, arī uzkopjam bieži, jo vīruss atrodas ne tikai gaisā, bet arī uz vides priekšmetu virsmām, pieskaroties ar rokām, mēs varam inficēt arī sevi. Ne tikai pa gaisu vīruss izplatās, bet arī no virsmām ar nemazgātām rokām. Tāpēc mēs iesakām bieži mazgāt rokas, vēdināt telpas un epidēmijas laikā pēc iespējas mazāk apmeklēt kolektīvus pasākumus slēgtās telpās,” sacīja Nikiforova.

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti