Mūrniece noliedz politisku ietekmi uz sabiedriskajiem medijiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 11 mēnešiem.

Pilnīgi nepieņemami būtu domāt, ka Saeimas izstrādātā koncepcija par sabiedrisko mediju darbību būtu politiska mediju redakcionālās brīvības ietekmēšana, tā „Labrīt Latvija!” studijā pavēstīja Saeimas cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Ināra Mūrniece (NA).

Saeimas komisijas vadītāja uzsver, ka šāda interpretācija ir radīta, jo komisija saņēma Latvijas Kultūras alianses vēstuli par pretenzijām „100 gramu kultūras” raidījuma raidlaika izmaiņās, kurā esot bijis dots ass vērtējums. „Mēs vēlējāmies dzirdēt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu oadomes (NEPLP) konceptuālu skatījumu, lai sabiedrisko mediju kultūras raidījumus attīstītu. Tās nebija prasības no komisijas, lai apturētu izmaiņas,” skaidroja Mūrniece.

Mūrniece vērtē, ka mediji ir izšķirīgi tautas identitātes veidošanai un to izskaušana kaitē demokrātiskumam un sabiedrībai kopumā. Viņa arī uzsver, ka jāattīsta kultūras raidījumi kopumā, un ļoti būtiski, lai skatītākajā raidlaikā būtu kultūras ziņas. „Šie visi ir sabiedriskā pasūtījuma raidījumi, tas ir noteikts sabiedriskā pasūtījuma likumā. Mēs ilgi komisijā diskutējām, kā veiksmīgāk veidot kultūras raidījumus, lai kultūra joprojām būtu prioritāra vērtība,” sacīja deputāte.

Saeimas komisijas vēlme nekad neesot bijusi mainīt sabiedriskā medija programmu, bet saņemtas iedzīvotāju bažas, kas iesniegtas vēstulēs. Komisijai esot jāuzklausa. NEPLP viedoklis šajā jautājumā, ko Mūrniece nevarot komentēt: „Lai padome pati skaidro, es nezinu, kāds ir vēstules saturs, ko mediji varētu būt sūtījuši Eiropas institūcijām.”

„Komisijas sēdē tika skatīts jautājums par kultūras raidījumu attīstību. Kad mēs diskutējām par sabiedrisko mediju apvienošanu, mēs konstatējām būtiskus principus, kādam jābūt sabiedriskajam medijam. Tādam, kas ieklausītos sabiedrības vēlmēs, lai nebūtu neviena politiskā grupējuma medijs, lai prioritātes saturā joprojām būtu kultūra, bērnu, jauniešu raidījumi. Deputāti bija ļoti daudz diskutējuši par fundamentālajiem principiem un konstatējuši, ka notiek lēna, bet atkāpšanās no šiem principiem. Ir jārada jauni mehānismi, kā nodrošināt sabiedriskās prioritātes," klāstīja Mūrniece.

Nākošajā gadā ir lūgti 2,3 miljoni latu, lai attīstītu sabiedriskos medijus, tai skaitā Radio, uzsver Mūrniece: „Attiecībā uz finansējumu es gribu vēlreiz uzsvērt - Saeimas Cilvēktiesību komisija uzstājīgi pieprasīja un tika saņemts papildus finansējums sabiedriskajiem medijiem. Saeima ir iestājusies tikai un vienīgi par budžeta palielinājumu sabiedriskajiem medijiem.”

Apstiprinot 2012.gada valsts budžetu, Saeimas deputāti varēja atbalstīt septiņus pieprasījumus kultūras programmām sabiedriskajos medijos, taču atbalstīts netika neviens. To vidū bija gan līdzekļi raidījuma "100 grami kultūras" raidīšanai vasaras sezonā, gan atbalsts profesionālās mākslas un mūzikas ierakstiem, gan kultūras pasākumu tiešraidēm un citi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti