Mūrniece: NEPLP locekļiem ir iespēja turēt vārdu un atkāpties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem, kuri sabiedrisko mediju koncepcijas neapstiprināšanas gadījumā solīja atkāpties no saviem amatiem padomē, ir iespēja šo vārdu turēt. Tā intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

„Atveram likumu un redzam, ka padomi atlaist mēs nevaram, un tas ir pareizs princips. Ir iespēja tiem padomes locekļiem, kuri paši izteica viedokli – ja gadījuma šī koncepcija netiek apstiprināta, tad viņi atkāpjas -, ir iespēja šo vārdu turēt,” norādīja Murniece.

Tāpat Mūrniece teica - bez pārliecības, ka būs finansējums, sākt projektu par sabiedriskā radio un televīzijas apvienošanu, ir ļoti riskanti.

„Ja runājam par to, cik ilgtspējīga varētu būt koncepcija – finanšu sadaļa mainījās ne pa dienām, bet pa stundām. Tā tika apcirpta, samazināta. Finanšu sadaļa netika līdz galam izdiskutēta padomē. Finanšu ilgtspēja ir ārkārtīgi riskanta, ja no valdības izskan, ka nav zināms, vai būs nauda, koncepcijas īstenošanai,” skaidroja deputāte.

Jau vēstīts, ka valdību veidojošās partijas pirmdien nolēma veidot Saeimas apakškomisiju, lai turpinātu darbu pie vienotā sabiedriskā medija koncepcijas. Apakškomisijā paredzēts mēģināt rast vienošanos, kādā veidā virzīties uz priekšu ar vienotā sabiedriskā medija izveidi. Tas nozīmē, ka lēmums par sabiedrisko mediju apvienošanu netiks pieņemts vismaz līdz rudenim. Arī papildu līdzekļu saņemšana Latvijas Radio un Latvijas Televīzijai nākamā gada budžetā ir apgrūtināta.

Vienīgais koalīcijas partneris, kas joprojām pilnībā atbalsta līdzšinējo Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanas koncepciju, ir Reformu partija.

Kā iepriekš sacīja NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants, politiķu vilcināšanās ar vienotā sabiedriskā medija izveidi ir stratēģiska kļūda, un vēlme dibināt Saeimas apakškomisiju, lai uzlabotu padomes izstrādāto koncepciju, norāda, ka politiķi skatās atpakaļ, nevis uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti