Mūrniece: Cīņā pret bermontiešiem atdotās kadetu dzīvības simbolizē valstsgribas dzimšanu

Cīņā pret bermontiešiem atdotās 14 kadetu dzīvības vienmēr simbolizēs to laiku, kad pa īstam piedzima mūsu valstsgriba un vienlaikus piedzima gatavība aizstāvēt savu valsti, Melnās kafijas vakara pasākumā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Viņa teica, ka Melnās kafijas vakara tradīcija ir viena no mūsu skaistākajām patriotiskajām tradīcijām. "Lai arī šis stāsts ir skumjš, tas vienlaikus ir Latvijas karavīru varoņstāsts, un mēs to šodien varam izdzīvot, baudot melnās kafijas leģendāro maltīti," uzsvēra Mūrniece.

Viņa pauda prieku un lepnumu par Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem mūsdienās un atzina, ka Latvijas karavīru profesionālo sagatavotību, drosmi un cīņas sparu novērtē gan tauta, gan visi mūsu sabiedrotie.Melnās kafijas vakara tradīcijas pirmsākumi meklējami starpkaru periodā, kad tika dibināta Latvijas Kara skola, un šī tradīcija atjaunota 1993. gadā.

Atceroties 1919. gada Brīvības cīņu notikumus, pasākumā tiek godināta 14 cīņās kritušo kadetu piemiņa. Pasākuma dalībnieki ietur tādu pašu maltīti, kādu ēda jaunie Latvijas Kara skolas kadeti, atgriežoties no kaujām - miežu kafiju, rupjmaizi un ievārījumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti