Muižnieks prasa tiesāšanās laikā ļaut viņam pildīt LU rektora pienākumus

Indriķis Muižnieks, kuru valdība atteicās apstiprināt Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā un kurš pārsūdzēja šādu lēmumu, lūdzis tiesai ļaut viņam pildīt rektora pienākumus līdz spriedumam.

Administratīvās rajona tiesa paziņojumā medijiem informēja, ka pēc Muižnieka pieteikuma 5. septembrī tika ierosināta administratīvā lieta par Ministru kabineta rīkojuma attiecībā uz LU rektora amatu atcelšanu un pieteicēja apstiprināšanu rektora amatā.

Muižnieks tiesai ir lūdzis pagaidu aizsardzību, lai līdz sprieduma spēkā stāšanās brīdim varētu pildīt rektora pienākumus. Muižnieks arī vēlas, lai tiesvedības laikā netiktu rīkotas jaunas rektora vēlēšanas.

Pagaidu aizsardzības lūgums tiks izskatīts rakstveida procesā 30. septembrī.

KONTEKSTS:

Valdība otrdien, 27. augustā pēc garākām sarunām vienojās atbalstīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto rīkojuma projektu – neapstiprināt Muižnieku LU rektora amatā. IZM uzskata, ka LU rektora vēlēšanās ir pārkāpta Augstskolu likumā un likumā "Par Latvijas Universitātes Satversmi" noteiktā LU rektora ievēlēšanas kārtība un noteikumi.

Līdz ar valdības lēmumu darbu atstājis administrācijas vadītājs Ansis Grantiņš, savukārt abi prorektori – Ina Druviete un Valdis Segliņš - devušies daudzu mēnešu atvaļinājumā.

Par LU rektora vietas izpildītāju valdība iecēla LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesoru un bijušo dekānu Gvido Straubi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti