Muižnieces lietu skatīs apelācijas instancē

Rīgas apgabaltiesa trešdien plāno apelācijas kārtībā skatīt dienesta viltojumā apsūdzētās Satversmes tiesas tiesneses Vinetas Muižnieces krimināllietu. Pirmajā instancē viņa tika atzīta par vainīgu Saeimas Juridiskās komisijas 2009.gada 1.septembra sēdes protokola viltošanā - tolaik Muižniece bija Tautas partijas pārstāve un komisijas vadītāja. Spriedumu, ar kuru Muižniecei piemērots 2000 latu naudas sods, pārsūdzēja gan pati tiesnese, gan prokuratūra.

Saeimas Juridiskās komisijas sēdes audio ieraksts liecina, ka deputātu vairākums bija nobalsojis par to, lai virzītu skatīšanai Saeimā ar partiju finansēšanas pārkāpumiem saistītos grozījumus Krimināllikumā. Savukārt Muižnieces parakstītajā protokolā norādīts: komisija aicina valdību projektu pilnveidot un iesniegt kopā ar jaunu partiju finansēšanas likumu, tāpēc Krimināllikuma izmaiņu virzība apstājās. Saskaņā ar apsūdzību, Muižniece likusi komisijas darbiniecēm no protokola izsvītrot sadaļu par balsojumu un aizstāt to ar šo tekstu.

Muižniece gan tiesai apgalvoja, ka nekad neesot viltojusi kādu komisijas dokumentu un pat nav iedomājusies, „ka kaut kas tāds kādam deputātam vai komisijas darbiniekam varētu ienākt prātā vai vispār būt iespējams."

Tomēr Rīgas Centra rajona tiesa atzina, ka Muižniece ir vainīga, taču piemēroja divreiz maigāku sodu nekā prokuratūras prasītais 4 tūkstošu latu naudas sods. Iespējams, tāpēc spriedumu pārsūdzējusi arī prokuratūra. Savukārt Muižnieces vēlme tikt pilnībā attaisnotai ir saprotama. Šobrīd viņas Satversmes tiesas tiesneses pilnvaras ir apturētas, taču, ja stāsies spēkā notiesājošs spriedums, Muižniece amatu zaudēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti