Panorāma

Kā krāpjas restorāni?

Panorāma

Drošības pasākumi ES prezidentūras laikā

Mežos siro eglīšu zagļi!

Mežos siro eglīšu zagļi

Cilvēki stādījuši, kopuši, tērējuši laiku un resursus, bet kāds atnāk un vienkārši nocērt. Turklāt gaišā dienas laikā. Mežsaimniekiem šis ir nemierīgs laiks. Tuvojoties Ziemassvētkiem, mežos sāk sirot eglīšu tīkotāji. Nupat valsts mežos pieķerti zagļi.

“Latvijas Valsts meži” speciālisti rāda vietu, kur pirms dažām dienām pieķerti zagļi. Vecumnieku novada Valles pagastā divās egļu jaunaudzēs nelikumīgi nozāģētas 60 dažāda vecuma eglītes. 

Kā saka mežsaimnieki - eglītes bija stādītas nevis Jaungada rotai, bet koksnei. Tām bija jāaug vēl 70 gadus. “Šī nav kvalitatīta Ziemassvētku egle. Kupla ir apakšā. Bet .. man trūkst vārdu par šādiem gājieniem,” dusmīgi saka “Latvijas Valsts meži” (LVM) vecākais meža eksperts Kaspars Riže.

“Noziegums vienā vārdā. Un pie tam, man kā mežiniekam spļāviens dvēselē. Ir atļauts, paziņots, ka meži var... lūdzu, vienu ēgli grāvja trasēs  .. mēs atļaujam un skaidri un gaiši pateikuši, ka jaunaudzē nedrīkst. Es negribētu nonākt pie tā, ka šāda gadījuma dēļ mēs būsim spiesti  paziņot, ka nedrīkstēs vairs cirst eglīti. Godīgiem cilvēkiem tas būs ļoti nodarīts pāri!” klāsta Riže.

Pirms trim dienām iecirkņa apgaitā darbinieki pamanīja divus aizdomīgus vīriešus. “Vēlējās aprunāties un cilvēki sāka bēgt. Ja jau bēg, tad nav kaut kas labi.. viens tika aizturēts un izsaukta policija. Bija sagatavojuši eglītes jau bija iznesuši ārā. Nākamajā dienā cirsmā atradām.. pieķerti notikuma vietā,“ saka LVM Skaistkalnes meža iecirkņa vadītājs Mārtiņš Freimanis.

„Persona atradas blakus jaunaudzei, kur tika izcirstas ... pats  atzinās, ka ir nocirtis šīs eglītes,“ uzsver Valsts policijas Bauskas iecirkņa Kārtības policijas priekšnieks Armands Staļūns.

Šis ir jau otrais gadījums, kad Valles pagastā nelikumīgi nocērt egles. Nesen no kāda privātīpašuma nozaga 15 kociņus. Pēdējā laikā pienāk daudz ziņu par egļu ciršanu svešos īpašumos, galvenokārt privātajos mežos. Egļu ciršana un zagšana nu kļuvusi par tādu sērgu kā savulaik metāla zādzības.

Pirms nedēļas Tomes pagastā privātam audzētājam vienā naktī nozaga 200 Ziemassvētku kociņus. Savukārt Viesītes pagastā jaunaudzē nocirstas 40 egles.

Privāto mežu īpašnieki egles naktīs sargājot ar bisēm un suņiem. Arī LVM savas platības uzrauga. Uzņēmuma iekšējais drošības dienests patrulējot 24 stundas diennaktī. Daudz palīdzot iedzīvotāji, kuri pamana aizdomīgus cilvēkus mežā. Savukārt policijas darbinieki pievēršot uzmanību egļu kravām uz auto ceļiem un pārbaudot, vai kociņi iegūti likumīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti