Dienas ziņas

Zemgales kombaini palīdz novākt ražu gulbeniešiem

Dienas ziņas

Robežsargi sacenšas profesionālās sacensībās

Mērsraga novada domē beidzot ievēl mēru

Mērsraga novada domē pēc trīs mēnešus ilgiem strīdiem izdodas ievēlēt mēru

Latvijas trešajā mazākajā novadā gandrīz trīs mēnešus deputāti nespēja vienoties par jaunu domes priekšsēdētāju. Lielās politiskās peripetijas mazo Mērsraga novadu noveda gandrīz līdz tam, ka Saeimai nāktos atlaist visu novada domi. Visbeidzot šonedēļ mērsradznieki tikuši pie jauna mēra, tomēr miera vējus ostas pilsētā tas nesola.

Līdz ar pašvaldību vēlēšanām Mērsragā beidzās līdzšinējā mēra Laura Karlsona sešu gadu valdīšanas laiks. Taču viņa pēcgājējs – jaunievēlētais domes priekšsēdētājs Jānis Budreika – nostrādāja vien dažas dienas, nonāca uz darba nespējas lapas, līdz augustā nolika deputāta mandātu pavisam, tā liekot vilties arī vēlētājiem. Tikmēr mērsradznieki trīs mēnešus par jaunu mēru vienoties tā arī nespēja.

"Es uzskatu, ka tas ir Latvijas mēroga izsmiekls. Mazs novads un te plēšās tā kā... Es nezinu, par ko un kāpēc.

Tautu naido savā starpā – ir tie, kas gribēja Karlsonu, un tie, kas gribēja pārmaiņas. Nu smieklīgi," klāstīja Mērsraga iedzīvotāja Ināra Veržbilovska.

Visbeidzot šonedēļ par Mērsraga novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Roberts Šiliņš (“Mēs Mērsraga novadam”). Tomēr to, ka deputāti dalījušies divās frontēs, varēja just arī pēdējā domes ārkārtas sēdē. Par vairākiem jautājumiem balsojums bija vienāds – piecas balsis par un četras pret, Karlsona partijai nostājoties opozīcijā.

"Faktiski viss, pēc kā mēs cīnījāmies, - pret visu korupciju, pret iespējām gan privatizēt, gan izlaupīt ostu, pret iespējām darīt visu, kas ienāk prātā ezerā un vēl šur tur. Tagad vienkārši būs mazliet vieglāk iespējas darboties, jo nebūs mums tik daudz spēka tam visam stāvēt pretī," teica Mērsraga novada domes deputāts Lauris Karlsons (“Demokrātiju visiem”).

"Man liekas, ka ir kaut kādi personīgi aizvainojumi, apvainojumi. Es pieņemu, ka pat citu cilvēku, nevis šo deputātu biznesa intereses.

Man ir jāmēģina visi šie cilvēki saliedēt pēc iespējas vairāk, lai ir kaut kāds sakarīgs, konstruktīvs darbs," skaidroja jaunais Mērsraga novada domes priekšsēdētājs Šiliņš.

Lai gan Mērsragam ievēlēts jauns novada mērs, domes sēdē deputāti nespēja vienoties par atļauju Šiliņam savienot mēra amatu ar Engures ezera dabas parka fonda un Mērsraga ostas valdes priekšsēdētāju amatiem. Pats mērs uzskata, ka ar laiku šis jautājums tiks atrisināts.

Jau ziņots, ka šā gada jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Mērsraga novadā par “Demokrātiju visiem” nobalsoja 43,66%, par Latvijas Zemnieku savienību – 34,33%, bet par sarakstu “Mēs Mērsraga novadam” – 19,38%. Līdz šim novadu vadīja partijas “Demokrātiju visiem” pārstāvis Karlsons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti