Melbārde: Sabiedriskajiem medijiem aktīvāk jālobē savas intereses

Lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu, būtu nepieciešams dubultot sabiedriskajiem medijiem atvēlēto finansējumu. Šo mediju vadībai ir iespēja aktīvi aizstāvēt un lobēt savas intereses, un, ja tā sniegs pietiekami spēcīgus argumentus, ar kuriem iespējams tālāk doties pie Finanšu ministrijas, par Kultūras ministrijas atbalstu nav jāšaubās, Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” norādīja aizejošās valdības kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība).

Melbārde paskaidroja, ka informatīvās telpas stiprināšanai vispirms nepieciešama sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus. Tādējādi medijiem nebūtu jādomā par darbu ar reklāmdevēju. Bet, lai to nodrošinātu, jāsaprot, kā mediji var darboties ārpus reklāmas tirgus un kāds ir nepieciešamais  kompensācijas apjoms. Līdz šim minētā summa ir aptuveni astoņi miljoni eiro. 

Melbārde piekrita - ja vien budžets to atļautu, finansējums medijiem jāpalielina. Taču, viņasprāt, tieši mediju vadībai ir aktīvāk jādarbojas un par to jāpārliecina politiķi, un tad Kultūras ministrija būs sabiedrotais. 

Ministre gan piebilda, ka topošās mediju politikas vadlīnijas šajā jautājumā norāda galvenos virzienus, taču  jāsaprot - reālais finansējums tiks skatīts valsts perspektīvās attīstības ietvaros.

Viņa paskaidroja, ka Latvijas valdībā ir izstrādāts darba plāns mediju informatīvās telpas stiprināšanai, kas paredz pasākumus analītiska mediju satura atbalstam, medijpratības apmācībai, Latgales mediju stiprināšanai, kā arī koordinēta mediju monitoringa stiprināšanai.

Ziņots, ka 20.novembrī beidzās sabiedriskā apspriešana Mediju politikas pamatnostādnēm, kuras vēl šogad plānots iesniegt valdībā. Kaut arī šis dokuments tika gaidīts ar lielām cerībām, ka tas sakārtos mediju vidi un iezīmēs attīstības ceļus, nozarei tas nesis lielu vilšanos.  Pēc nozares ekspertu domām – pamatnostādnes ir pat ļoti nepilnīgas. Par savu vietu īpaši uztraucas, piemēram, sabiedriskie mediji. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti