Mediķi: Katamarāna ugunsgrēkā cietušo bērnu dzīvībām briesmas nedraud, bet ārstēšanās būs ilgstoša

Četri no septiņiem bērniem, kas cietuši aizdegoties kādam katamarānam Rīgā, joprojām atrodas intensīvās terapijas nodaļā. Viņu dzīvībai briesmas nedraud, Latvijas Radio norādīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Vita Šteina.

Šteina pastāstīja, ka svētdien pēc katamarāna ugunsgrēka uz BKUS atvesti septiņi bērni, no kuriem viens jau devies mājās. Vēl divi bērni mājās varētu doties pirmdien vai otrdien.

Vēl četri bērni pašlaik atrodas intensīvās terapijas nodaļā – viņu stāvoklis ir stabils, bet aizvien smags. Trīs no viņiem būs vajadzīga ilgstošāka uzturēšanās intensīvās terapijas nodaļā.

BKUS pārstāve apliecināja, ka cietušo bērnu dzīvībām briesmas nedraud, tomēr vairākiem no viņiem būs nepieciešama ilgstoša ārstēšanās.

Tikmēr pieci pieaugušie šobrīd atrodas Rīgas Austrumu slimnīcā ar apdegumiem. Slimnīcas pārstāvis Mārtiņš Vilcāns norāda, ka četri cilvēki atrodas stacionāra „Biķernieki” Valsts Apdegumu centrā. Divi no viņiem ir smagāk cietuši un atrodas Intensīvās terapijas nodaļā. Viņu stāvoklis ir smags, bet stabils.

Vēl divi cilvēki ir mazāk cietuši un drīzumā ārstēšanos varētu turpināt ambulatori. Savukārt tāpat viens cilvēks atrodas stacionārā „Gaiļezers”, un viņa stāvoklis ir stabils. 

Ziņots, ka septiņi bērni un pieci pieaugušie guvuši dažāda smaguma elektrotraumas un apdegumus, kad katamarāns, ar kuru viņi brauca pa Hapaka grāvi Rīgā, ar masta galu aizķēra augstsprieguma vadu un aizdegās. Visi cietušie nogādāti slimnīcā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti