Mazsalacas novada Sēļos sāks izmēģināt sabiedrisko transportu pēc pieprasījuma

Mazsalacas novada pašvaldība ir viena no Vidzemes pilotteritorijām, kurā testēs ieceres “sabiedriskais transports pēc pieprasījuma” darbību. Bet no pirmdienas, 12. marta, Vidzemes Augstskola nedēļas garumā veiks Sēļu iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu esošā maršruta nepieciešamību.

Mazsalacas domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis no saraksta “Mazsalacas novadam” uzsver, ka domes mērķis ir nepasliktināt iedzīvotāju iespējas brīvi pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Tomēr pašvaldība gatava līdzdarboties risinājumu meklējumos situācijām, kad autobusi braukā tukši un rada lielas izmaksas.

Mazsalacas novada vadītājs Harijs Rokpelnis par sabiedriskā transporta pēc pasūtījuma pilotprojektuEdgars Kupčs
  “Mūsu kā pašvaldības uzdevums ir, pirmkārt, atrast maršrutus, kurus mēs izskatīsim. Otrkārt, sekot līdzi tam, lai iedzīvotājiem situācija nepasliktinātos. Mēs pēc iedzīvotāju sniegtajiem datiem esam izvērtējuši četrus vājākos maršrutus, kur ir vislielākie izdevumi un vismazākais pasažieru skaits,” stāsta Rokpelnis.

  Jau nākamais solis būs no Vidzemes Augstskolas piesaistīta eksperta darbs, kurš intervēs iedzīvotājus, lai saprastu viņu vajadzības. Attiecīgi – vismaz viens no šiem četriem maršrutiem būs kā “sabiedriskais transports pēc pieprasījuma”. “”Tas nozīmē, ka reiss notiks tad un tikai tad, ja cilvēks iepriekšējā dienā būs piezvanījis un brauks, lai autobuss nekursētu tukšā,” skaidro Rokpelnis.

  Ziņots, ka Vidzemē gan ir bažas par to, vai pietiks finansējuma šādam projektam. Citu Eiropas valstu pieredze liecina, ka tur ir arī iedzīvotāju līdzmaksājumi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti