Panorāma

Apturēta bērnu ievietošana centrā "Solis Piebalgā"

Panorāma

Partiju popularitāte martā

Zolitūdes veikala "Maxima" apsargs neierodas tiesā

«Maxima» apsargs kavē Zolitūdes traģēdijas tiesas sēdes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Kārtējo reizi uz Zolitūdes traģēdijas krimināllietas skatīšanu neieradās bijušais sagruvušā veikala “Maxima” apsargs Igors Vītols. Viņam lietā piemērots cietušā statuss, bet vairākās liecībās izskanējis, ka tieši Vītols traģēdijas dienā atslēdzis veikala signalizāciju. Prokuratūras ieskatā Vītola veselības stāvoklis viņam neliedz ierasties tiesā un tiek izmantots kā aizbildinājums.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā visi valsts apsūdzības uzturētāja pieaicinātie liecinieki ir uzklausīti, un pašlaik uz tiesas sēdēm tiek aicinātas apsūdzēto aizstāvju izvēlētās personas. Piemēram, sagruvušā veikala būvinženiera Ivara Sergeta advokāts Artūrs Zvejsalnieks jau vairākas sēdes iztaujājis ar Priedaines ielas “Maxima” apzaļumošanas darbiem saistītas personas.

Viņaprāt, liecības atklājušas virkni trūkumu projekta dokumentācijā: “Ja skatās dokumentus - darba organizācijas projektu, darba veikšanas projektu, faktiski šie darbi bija paredzēti pirmajā kārtā, ne otrajā kārtā – toreiz lieciniece minēja, ka tā ir kļūda. Nu, bet tas nav novērsts, šī kļūda nav novērsta. Pēc dokumentiem jumtam bija jābūt apzaļumotam pirmajā kārtā.”

Šīsdienas liecinieks – apzaļumošanas darbu projekta vadītājs – uz jautājumiem lielākoties atbildēja īsi: “Neatceros.” Arī iepriekš tiesas procesa laikā, lai atsvaidzinātu liecinieku atmiņu par četrarpus gadus vecajiem notikumiem, regulāri vilkti laukā materiālu sējumi ar līgumiem, plāniem un rasējumiem, tomēr skaidrs – pirmstiesas izmeklēšanā iegūtajām liecībām būs izšķiroša nozīme.”

“Protams, šobrīd, pēc pieciem gadiem, cilvēki ir gan objektīvi aizmirsuši, gan arī aizmirsuši to, ko gribēja aizmirst,” saka Zvejsalnieks.

“Pašas sākotnēji ievāktās liecības ir vispilnīgākās,” atzīst arī viens no lietas prokuroriem Agris Skradailis, vienlaikus uzsverot – no lieciniekiem, kurus pieaicinājuši apsūdzēto aizstāvji, līdz šim nekas jauns un apsūdzības virzītājiem nezināms nav izskanējis.

“Mēs neesam ne kurli, ne akli. Un visi jautājumi, cik tas bija mūsu spēkos, tika pētīti pirmstiesas izmeklēšanas laikā,” sacīja prokurors.

Ar viena liecinieka uzklausīšanu trešdien, 4.aprīlī, notikusī sēde arī beidzās. Jau atkal uz tiesu neieradās cietušais Igors Vītols, bijušais sagruvušā veikala “Maxima'' apsargs. No vairāku liecinieku mutes izskanējis, ka tieši viņš traģēdijas dienā atslēdzis veikala signalizāciju.

Lietas prokurors norāda – Vītols, aizbildinoties ar veselības stāvokli, vairāku gadu laikā tiesas sēdi kavējis jau vairāk nekā desmit reižu. “Es neuzskatu, ka veselības stāvoklis ir tas iemesls, kāpēc viņa ierašanās uz tiesu tiek atlikta un atlikta.

Tiesas zālē ir bijuši cietušie, ir bijuši liecinieki, kuru veselības stāvoklis ir bijis daudz kritiskāks,” norāda Skradailis.

Kādā iestādē un kādas traumas Igors Vītols ārstē, viņa pārstāve neatklāj, vien norādot – ārstēšanās ilgums nav prognozējams. Tiesa trešdien lēma pieprasīt attiecīgajai ārstniecības iestādei konkrētākas ziņas par Vītola veselības stāvokli.

Vēl divi uzaicinātie liecinieki neieradās, jo svētku dēļ pavēsti par ierašanos tiesā saņēma tikai otrdienas, 3.aprīļa, vakarā.

 

KONTEKSTS:

 Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšanā viens no ekspertiem tiesā norādīja – pārslodze bija tāda, ka jumts jebkurā gadījumā būtu iegruvis.

Lai skatītu apjomīgo lietu par Zolitūdes traģēdiju, kurā zem veikala "Maxima" iegruvušā jumta dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl desmitiem tika ievainoti, tiesa uz pirmo sēdi sanāca 2015.gada 8.decembrī. Sākotnēji tiesā skatīti procesuāli jautājumi, bet pēc vairākiem mēnešiem sākta cietušo un liecinieku nopratināšana.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti