Panorāma

Plūdu postījumi ceļiem mērāmi miljonos

Panorāma

Izmeklētājus noslogo narkotiku sūtījumi pastā

Vitamīnu vietā pasūta narkotikas

Māte un meita vitamīnu vietā pasūta narkotikas un abas nokļūst slimnīcā

Kādas mātes un meitas nodoms uzlabot veselību ar magnija tabletēm beidzies Rīgas Austrumu slimnīcas Toksikoloģijas klīnikas gultā. Tabletes viņas bija noskatījušas kādā reklāmas avīzē un saņēmušas pa pastu. Tomēr to iedarbība liecināja nevis par magniju, bet gan gluži citas vielas esamību tabletē.

Inga tagad jūtas daudz labāk un saka lielu paldies ārstiem. Vēl pirms dažām dienām viņa un viņas 18 gadus vecā meita  piedzīvoja uztveres traucējumus, kādus parasti izjūt personas pēc narkotiku vai psihotropo vielu lietošanas. "Acis aizmiglojās, biju citā pasaulē, nesapratu, kas notiek," atzina Inga.

Sieviete bija dzirdējusi no apkārtējiem atsauksmes par vitamīniem, kas tika reklamēti kādā reklāmas avīzē. Abas ar meitu nolēma pasūtīt.

Shēma bija vienkārša. Bija jāpiezvana uz norādīto tālruni, un pastā atnāca sūtījums ar kvīti, kas bija jāapmaksā. Uz iepakojumu bija magnija simbols. Par 100 tabletēm Inga samaksāja 50 eiro. Tomēr, kad iedzēra vienu tableti, iedarbība nebija gluži tāda kā magnija tabletēm.

"Tās reklāmas gāja. Biju dzirdējusi, ka daudziem tā kā ļoti labi palīdz. Gribēju nopirkt tos vitamīnus, tieši magniju. Kādu laiku nelietojām un pēc tam domājām - kāpēc nepamēģināt palietot. Paņēmām un iedzērām pa vienai tabletei, un rezultāts nebija tāds, kāds bija gaidīts," stāstīja Inga un piebilda, ka tabletes pamanījusi reklāmās, kādas parasti liek pastkastītē. Esot cilvēki, kas braukājot un reklamējot šīs tabletes kā jauktos vitamīnus.

Inga stāsta, ka viņai nekad nav bijusi nekāda saistība ar psihotropām vielām, nekad tās iepriekš nebija redzējusi. Tāpēc rozā četrstūrainās tabletes nelikās aizdomīgas. "Nebija aizdomu," teica sieviete un atzina, ka šī bija pirmā reize, kad zāles pasūtītas internetā un arī pēdējā.

Rīgas Austrumu slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnikas ārsts Roberts Stašinskis parāda tā dēvētās magnija tabletes. Izskatās, ka tās ir jauniešu vidū izplatītais ekstazī.

"Redzam, ka ir dažādi zīmējumi virsū, lidmašīnām virsū ir kaut kādi uzraksti. Norādītas arī devas. Visa klīnika liecina, ka tie ir psihostimulatori ar lielāko varbūtību, ka tas ir ekstazī. (..) Taču galīgais toksikoloģiskais slēdziens mums pašreiz vēl nav [dots], bet klīnika viennozīmīgi liecināja par ekstazī lietošanu," atzina Stašinskis.

Par notikušo informēta arī Valsts policija, kurai nodotas tabletes un buklets, pa kuru tās pasūtītas. Pēc vienas no versijām, iespējams, ka sūtījums bija jāsaņem kādai citai personai. Valsts policijā piektdien vēl nevarēja sniegt konkrētu atbildi, vai ir sākta izmeklēšana par šo faktu.

Tikmēr ārsti aicina neiegādāties neskaidras izcelsmes bezrecepšu medikamentus un uztura bagātinātājus. 

2 komentāri
Diana Alksne
Nekorekts, nomelnojošs virsraksts. Viņas nepasūtīja narkotikas. Viņas saņēma narkotikas.
Cannabisters .
Kur, lūdzu, var iegādāties šos vitamīnus? :aiwa:
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti