Maksātnespējas administratoru apsūdz par izvairīšanos no PVN nomaksas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par izvairīšanos no pievienotās vērtības nodokļu (PVN) nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā. Lietā pie kriminālatbildības saukts kāds maksātnespējas administrators, informēja prokuratūrā.

Apsūdzētais vīrietis bija iecelts par uzņēmuma maksātnespējas administratoru un noteiktā periodā bija vienīgā amatpersona ar paraksta tiesībām. Viņš attiecīgā uzņēmuma maksātnespējas procesā veica saimniecisko darbību, rīkojās ar uzņēmuma naudas līdzekļiem, parakstīja dokumentus, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtās deklarācijas un atskaites.

Prokuratūra norāda, ka apsūdzētajam kā nodokļu maksātāja amatpersonai bija pienākums pārzināt un ievērot normatīvos aktus nodokļu jomā, kā arī veikt pareizu nodokļu aprēķināšanu un savlaicīgu nomaksu valsts budžetā.

Apsūdzētais noslēdza kustamas mantas pirkuma līgumu par 785 tūkstošiem eiro, no kuriem 649 tūkstoši eiro bija pirkuma summa, bet 136 tūkstoši eiro – PVN. Taču nodoklis netika samaksāts, turklāt apsūdzētais vairākkārtīgi esot maldinājis VID darbinieku par to, ka PVN tiks samaksāts.

Prokuratūras ieskatā apsūdzētais izvairījies no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā. Savu vainu izdarītajā viņš neatzīst.

23.februārī lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti