Pēcpusdiena

IZM sāks sarunas ar pašvaldībām par skolu tīkla attīstību

Pēcpusdiena

Rosina atbrīvot no parādsaistībām personas ar zemiem ienākumiem un nelielu parādu

VARAM plāno ieviest vienotu vietni ar informāciju par atkritumu dalītas vākšanas iespējām

Mājaslapā apkopos informāciju par atkritumu šķirošanas iespējām Latvijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz vienotas tīmekļvietas www.skiroviegli.lv izveidi un regulāru informācijas atjaunošanu, lai iedzīvotājiem nodrošinātu ērti pieejamu informāciju par atkritumu dalītas vākšanas iespējām visā Latvijas teritorijā, informēja ministrijā.

Valsts vides dienests sadarbībā ar VARAM un Valsts reģionālās attīstības aģentūru ir uzsācis darbu pie vienotās atkritumu dalītas vākšanas tīmekļvietnes www.skiroviegli.lv izveides. “Šķiro viegli” ļaus iedzīvotājiem ērti atrast sev tuvākās atkritumu dalītās vākšanas vietas, saņemt nepieciešamo informāciju par atkritumu veidiem, kas attiecīgajā vietā tiek pieņemti, kā arī paziņot vietas apsaimniekotājam par neatbilstībām un pārkāpumiem, ja tādi tiek konstatēti.

Minētā tīmekļvietne jau ir izveidota, taču tur ievietotā informācija ne vienmēr ir aktuāla un precīza. Tādēļ VARAM izstrādātās izmaiņas normatīvajā regulējumā uzliks par pienākumu atkritumu apsaimniekotājiem “Šķiro viegli” vietnē ievadīt un uzturēt aktuālu informāciju par dalītas vākšanas punktiem un laukumiem.

Iedzīvotāju ērtībām tiks izstrādāta arī vienkāršota mobilā lietotne, kurā būs iespējams atrast sev ērtāko atkritumu dalītas vākšanas vietu kartē, kā arī iepazīties ar papildu informāciju: adrese, pieņemamie atkritumu veidi u.c.

Plānots, ka tīmekļvietne pilnīgā versijā un mobilā lietotne uzsāks savu darbību 2020. gada pavasarī.

Vienlaikus Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Ministru kabineta noteikumu projekts, ar kuru paredzēts noteikt kārtību apvienotās atkritumu pārvadājumu valsts uzskaites sistēmas lietošanai. Tādējādi iecerēts mazināt administratīvo slogu atkritumu apsaimniekošanas komersantiem un veicināt atkritumu pārvadājumu kontroles uzlabošanos, kā arī atvieglot pārvadājumu reģistrāciju. 

VARAM norāda, ka pašlaik komersantiem, kuri veic atkritumu pārvadājumus, atkarībā no atkritumu veida, nepieciešams reģistrēt pārvadājumus divās sistēmās. Viena no sistēmām paredzēta sadzīves, ražošanas un bīstamo atkritumu pārvadājumiem, otra – būvniecībā radītajiem atkritumiem. Pēc sistēmu apvienošanas komersantiem būs pieejama viena sistēma, kur tiks reģistrēti visi minēto atkritumu veidu pārvadājumi.

Plānots, ka apvienotā sistēma uzsāks darbu un būs pieejama lietotājiem, sākot ar 2019. gada 1. oktobri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti