Mājas karantīna noteikta trim Daugavpils Valsts ģimnāzijas klasēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

No šodienas mājas karantīna noteikta trim Daugavpils Valsts ģimnāzijas klasēm un četriem pedagogiem, apliecināja izglītības iestādes vadītāja Oksana Petaško.

Viņa stāstīja, ka vienam skolēnam konstatēta saslimšana ar Covid-19 un četriem pedagogiem un trim klasēm noteikts kontaktpersonu statuss. Petaško uzsvēra, ka inficēšanās nav notikusi skolā.

Plānots, ka mājas karantīna beigsies 9. oktobrī. Skolēniem tiek nodrošinātas attālinātās mācības.

Ģimnāzijas direktore stāstīja, ka mācību shēma jau ir izstrādāta, pieļaujot, ka problēmas neradīsies. Saistībā ar izmaiņām mācību procesā informēti esot gan skolēni, gan vecāki.

Daugavpils Valsts ģimnāzijas ēka.
Daugavpils Valsts ģimnāzijas ēka.

Aizvadītajā piektdienā ziņots, ka

Covid-19 gadījumi līdz šim konstatēti kopumā 12 mācību iestādēs, no kurām septiņas ir skolas, trīs – bērnudārzi un divas universitātes.

Minētajās septiņās skolās, pēc Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) paustā, līdz šim atklāti 14 Covid-19 gadījumi, kamēr trijās pirmsskolas izglītības iestādēs – trīs. Tikmēr ar divām universitātēm ir saistīti kopumā četri Covid-19 gadījumi. 

Ir divas skolas, kur atklāts vairāk nekā viens inficēšanās gadījums, kamēr atlikušajās piecās katrā reģistrēts viens gadījums.

Turklāt saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu "Dinaburgas" hokeja komandā mājas karantīnā atrodas 39 Daugavpils Ledus sporta skolas audzēkņi. Tas skar 10 pilsētas vispārizglītojošās skolas, kurās mācās šie sportisti.

Daugavpils izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova
00:00 / 01:36
Lejuplādēt

“Attiecībā uz Ledus skolu šobrīd mums ir informācija par to, ka 39 skolēni bijuši kontaktā ar saslimušajiem, un viņiem arī ir nodrošinātas attālinātās mācības. Skolas ļoti labi nodrošina distancēšanos, un mācību process var notikt tā, kā tas notiek šobrīd. Tie gadījumi, kad skolotāji ir kā kontaktpersonas vai saslimušie, tie jau šobrīd rada situāciju, kad skola strādā pēc B varianta. Es nedomāju, ka tagad vajag ar kaut kādu valdības lēmumu to noteikt. Pilnīgi pietiekoši skolas un pašvaldības pašas tiek galā,” Latvijas Radio sacīja Daugavpils izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova.

SPKC darbs turpinās visās mācību iestādēs. Vienlaikus tiek strādāts ar kontaktpersonām, kuru kopskaits, tostarp ieskaitot ar mācību iestādēm saistītos gadījumus, patlaban sasniedzis aptuveni 800 iedzīvotāju. Centrā vēstī, ka šis rādītājs ir pietuvojies Covid-19 izplatības augstākajam punktam, kas tika reģistrēts pavasarī. Toreiz SPKC sarakstā bija vairāk nekā tūkstoš kontaktpersonu.

Tomēr, kā atgādina SPKC, kontaktpersonas statuss nenozīmē, ka persona noteikti saslims ar Covid-19.

Vadoties pēc SPKC epidemiologu paustā, ir gadījumi, kad no saslimušajiem tiek saņemta informācija par to, ka viņi pēc simptomu parādīšanās turpina iet uz darbu, neierobežo savu sadzīvi un apmeklē vai rīko sociālus pasākumus.

Vienlaikus eksperti norāda, ka vieglas iesnas pašas par sevi nav vadošais Covid-19 simptoms. Šajā gadījumā jāvērtē epidemioloģija – citu faktoru starpā ņemot vērā, piemēram, vai ir bijis kontakts ar ārzemniekiem un vai attiecīgajā laika periodā ir ceļots.

Ik pa laikam gan ir gadījumi, kad cilvēki inficējušies bez minēto faktoru ietekmes, tomēr, kā skaidro SPKC, Covid-19 izplatība joprojām tiek kontrolēta, kas nozīmē, ka, neskatoties uz atsevišķiem gadījumiem, inficēšanās iespēja, piemēram, braucot sabiedriskajā transportā, nav būtiska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti