Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Senioru rokdarbi Ziemassvētku tirdziņā

Ludzā Ziemassvētku tirdziņš ar senioru rokdarbiem

Ziemassvētki ienākuši arī Ludzā - jau vairākus gadus Ludzas senioru biedrība „Līdzdalībai nav vecuma” rīko īpašus tirdziņus. Ludzas iedzīvotājiem tā ir iespēja iegādāties rokdarbus, bet senioriem tas ir saiets, kur satikties, parādīt savu un apskatīt citu veikumu. 

Pirmssvētku laikā Ludzas seniori aicina interesentus uz Ziemassvētku izstādi, kurā var apskatīt viņu rokām darinātos jaunākos darbus. Tos ir iespēja arī iegādāties, un daudziem rokdarbiem pēc izstādes ir jauni saimnieki. Iespēju kādu iepriecināt ar saviem darbiem izmanto arī Vija Semuča, kura daudz laika ikdienā pavada šujot.

"Šuju es gan somas, gan spilvendrāniņas, gan galdautiņus, salvetītes, dažādus telefona maciņus, briļļu maciņus. Citreiz iznāk labāk, citreiz tā. Bet, nu, tas ir ļoti interesants darbs," norāda Vija Semuča no senioru biedrības.

Ziemassvētku tirdziņu rīko senioru biedrība „Līdzdalībai nav vecuma”, kurā darbojas vairāk nekā 90 cilvēki. Tas kļuvis par ikgadēju tradīciju un Ludzā notiek jau vairāk nekā piecus gadus.

''Katrs, kas gatavo to mantiņu, viņš grib, lai tā mantiņa izskatītos ne tikai skaista, bet lai viņa tik tiešām cilvēkam kalpotu, lai viņam sildītu sirdi, lai viņš labi atcerētos un varbūt citreiz viņš, kad atnāk pērk, pirkt, viņš paprasa: „Kas viņu ir gatavojis?”. Un tas ir ļoti mīļi, ja tu zini to cilvēku, vari nosaukt, ka to ir gatavojusi mūsu meitene," zina stāstīt Vera Putāne, senioru biedrības „Līdzdalībai nav vecuma” vadītāja.

Tirdziņā satiktie cilvēki pastāsta, ka šurp atnākuši ar mērķi iegādāties Ziemassvētku dāvanas. Viņuprāt, šeit tās esot vērtīgākas par veikalos nopērkamajām. 

"Tā gribējās Ziemassvētku dāvanas, ka šodien sameklēju gandrīz visas, kā bija iedomāts. Bet tās dāvanas nav parastas, jo tās gatavotas ar tādām siltām, mīļām sirdīm, ar labām rokām. Nopirku grozu, tādu galda groziņu, tad siltu lakatiņu, tad nopirku vienu rotaslietu skaistu," saka ludzēniete Eleonora Obrumāne.

Senioru biedrības „Līdzdalībai nav vecuma” rīkotos tirdziņus Ludzas iedzīvotāja Eleonora apmeklē katru gadu. Nav bijusi tāda reize, kad Eleonora no tirdziņa aizietu tukšām rokām:

"Es nevaru vienkārši atnākt, nenopirkt, tad man būtu sirdsapziņas pārmetumi. Ir  jāatbalsta savējie, es jau varu aiziet lielveikalā to naudu notērēt, bet tai vērtības nebūs."

Izstāde-tirdziņš ik gadu ir ļoti gaidīts. Senioriem tā ir iespēja satikt domubiedrus, apskatīt, kas ir tapis gada laikā, kā arī gūt iedvesmu jauniem darbiem. Savukārt iedzīvotājiem tā ir iespēja iegādāties meistardarbus, kuros autors ir ielicis daļu no sevis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt