Dienas ziņas

Eirovīzija oficiāli atklāta

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Ludzas handbolistes kļūst par Latvijas čempionēm

Handbola galvaspilsēta Ludza lepojas: SK «Latgols» sieviešu komanda saņem čempioņu kausu

Ludzu bieži vien dēvē par handbola galvaspilsētu, un ne velti – sieviešu komanda SK "Latgols" šopavasar uzvarēja Latvijas čempionātā, pirmo reizi komandas vēsturē šādu panākumu gūstot divus gadus pēc kārtas. Titulētās handbolistes valsts svētkos sveica īpaši, pasniedzot uzvarētāju kausu un medaļas, bet pēc patīkamajām ceremonijām sportistes turpina treniņos gatavoties spēlēm Baltijas līgā.

Cīņā par Latvijas čempioņu godu ludzānietes sešu komandu konkurencē guva 10 uzvaras, vienā spēlē cīnījās neizšķirti, kā arī cieta trīs zaudējumus. Mērķis noturēt zelta titulu tika izvirzīts jau pērn, pastāstīja treniņā uzrunātās sportistes.

"Mēs tā domājām, kāpēc gan nē? Nebija vēl tā, lai būtu divi čempionu tituli divas sezonas pēc kārtas," teica SK "Latgols" kapteines palīdze Marija Dergačeva. "Līdz ar to mēs likām to mērķi un īstenībā man joprojām vēl neticas, bet ir lepnums par sevi, par savu komandu."

Ludzas komandā spēlē 20 pieredzējušas handbolistes, kā arī skolas vecuma jaunietes. Vairums spēlētāju ir Latvijas izlasē, piedalījušās arī Eiropas čempionāta kvalifikācijā. Ludzas komanda pirmo reizi spēlē arī Baltijas līgā.

"Pirmo gadu izmēģinājām, kā tur [Baltijas līgā] ir jāspēlē. Tur ir pavisam citādāk nekā čempionātā," sacīja SK "Latgols" treneris Māris Cibuļskis. "Tur ir citādāk jāspēlē, nekā mēs esam pieraduši spēlēt ar Latvijas komandām. Tā ka uz nākotni mācīsimies un mēģināsim arī somietēm, lietuvietēm ieriebt {smejas)."

Handbols ir tehniski sarežģīts - sportistēm jābūt izcilā fiziskā formā un ar ļoti asu prātu.

"Tiešām daudz ko dod tā pieredze, kad vairākus gadus spēlējat. Es jau zinu, kur man kāds iedos piespēli, bet tā sajūta, kad tu zini un paļaujies, ka tev iedos, tas ir forši tiešām," paskaidroja handboliste Marija Dergačeva. "Spēles momentā tas ir tāds "jesss"."

Ludzas vārdu plašāk Latvijā un ārpus valsts handbolistes nes, gūstot panākumus arī pludmales handbola sacensībās.

"Pludmales handbols nav tik agresīvs, bet ir ļoti, ļoti skaists, jo nevar būt saskarsme savā starpā, tur var griezties piruetēs, taisīt gaisa metienus, tāpēc pludmales handbols ir ļoti, ļoti skaists," pastāstīja SK "Latgols" saspēles vadītāja Arīna Zaharāne.

Jau 11. maijā ludzānietes dosies uz Baltijas līgas pusfinālu, kur gaidāma spēle pret Salaspils komandu.

Sieviešu komanda SK "Latgols" dibināta pirms 32 gadiem, un meitenes cer, ka arī turpmāk par handbolu reģionā interese tikai augs. Handbols ir mums asinīs – uzsver komandā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti