Dienas ziņas

Meja piesaka «Brexit» vienošanās ultimātu

Dienas ziņas

Amatpersonu dēļ bērni gandrīz paliek bez skolas

Ventspilī vajadzīgas kopmītnes

Lūdz naudu bijušās Ventspils mūzikas skolas pārbūvēšanai par kopmītnēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ventspilnieki vērsušies Finanšu ministrijā ar rosinājumu izskatīt iespēju rekonstruēt bijušo mūzikas skolas ēku vecpilsētā, lai tur ierīkotu kopmītnes Ventspils Mūzikas vidusskolas un Ventspils tehnikuma audzēkņiem. Līdz ar to izdotos saglabāt vēsturisko ēku, kā arī nodrošināt piemērotus dzīves apstākļus audzēkņiem, kuri mācās Ventspilī, bet dzīvo attālākos novados.

Ventspils Mūzikas vidusskolas kopmītnes atrodas ēkā, kura būvēta 1896. gadā. Pēc ugunsgrēka 1965. gadā tā apmūrēta. Kopš tā laika te arī mitinās mūzikas vidusskolas audzēkņi. Nākamo 53 gadu laikā kopmītnēs nav notikušas vērā ņemamas izmaiņas.

"Viņas ir tādas, kā tad, kad es tur biju 35 gadus atpakaļ. Šeit kā pasniedzēja bija jauna Inese Lūsiņa. Kad šeit mācījās Valdis Zilvers, komponists; nekas tur daudz nav mainījies. Nekas nav mainījies kopš maniem agras jaunības gadiem," stāsta Ventspils pilsētas galvenās arhitektes vietniece Inga Apmane.

Pieejamo līdzekļu apmērā kopmītnēs tiek veikti kosmētiskie remonti, nomainīti logi, tomēr visas problēmas, kuras sakrājušās, nevar atrisināt bez nozīmīgiem ieguldījumiem. Vislielākā problēma - elementārs vietu trūkums.

"Rinda jau mums veidojas katru gadu, kā jauns kurss, vēlāk kādi atrod, sāk īrēt istabas kaut kur pilsētā dzīvokļus. Vienkārši ir par daudz, lai kopā dzīvotu, mācītos," skaidro Ventspils Mūzikas vidusskolas kopmītņu pārvaldnieks Arnis Ašmis.

Grīdas istabās šūpojas, apkures sistēma darbojas slikti. Kopmītnēs paredzētas 30 vietas, bet tajās dzīvo 38 audzēkņi. Jauniešiem jāmitinās vienā istabā trijatā vai četratā, lai gan tās paredzētas tikai diviem cilvēkiem.

"Cilvēks jau ir rada dzīvniekam un māk pielāgoties, iemācās izdzīvot dažādos apstākļos. Tā arī mēs šeit iemācāmies izdzīvot tādos apstākļos, kādi mums šeit ir, iztiekam ar visminimālākajiem līdzekļiem. Protams - būtu jauki, ja dušās nebūtu pelējuma, ja būtu, kur mazgāt veļu," stāsta Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkne Ance Žagare.

Ventspilnieki ir ierosinājuši izveidot kopmītnes bijušajās mūzikas skolas telpās. Pašlaik vēsturiskā ēka pilsētas centā ir tukša. Tam par iemeslu ir nama sliktais tehniskais stāvoklis. Apsaimniekojošā kompānija "Valsts nekustamie īpašumi" plānoja to nojaukt, bet namam tika piešķirts valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss.

Finanšu ministrijai pēc vēsturnieces Ingrīdas Štumfas un arhitekta Agra Lēruma iniciatīvas tika nosūtīta vēstule ar aicinājumu nekavējoties uzsākt arhitektūras pieminekļa atjaunošanu. Vēstulē ierosināts arī turpmākais scenārijs nama izmantošanā – izveidot šeit kopmītnes. Vēstuli Finansu ministrijai parakstījuši arī Ventspils iedzīvotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti