Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

LU vērtēs prokurora U. Cinkmaņa diplomdarbus

LU lēmums par iespējamu plaģiātismu diplomdarbos izšķirs prokurora Cinkmaņa diplomu un amata saglabāšanu

Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes domei nākamnedēļ jāpieņem lēmums par vairāku skaļu lietu prokurora Ulda Cinkmaņa iespējamu plaģiātismu bakalaura un maģistra darbos. No lēmuma būs atkarīgs, vai prokurors varēs saglabāt diplomu un turpināt darba pienākumus.  

LU Juridiskajā fakultātē īpaši izveidota komisija vērtēja prokurora Cinkmaņa bakalaura un maģistra darbus saistībā ar iespējamu plaģiātismu. Komisijas sastāvā  bija vairāki universitātes mācībspēki, Augstākās tiesas senatori, advokāti.  

Komisijas rekomendācijā, kurai noteikts ierobežotas pieejamības statuss, ieteikts anulēt bakalaura grādu. Gala lēmums jau pirmdien jāpieņem fakultātes domei.

LU Juridiskās fakultātes domes pārstāvis Gunārs Kūtris norādīja: “Varu šobrīd teikt tikai teorētiski, ja kāds no darbiem ir plaģiāts, tiek anulēts konkrētais diploms. Nevaru pateikt, kas notiek, ja anulē vienu diplomu, vai paliek spēkā otrs. Variācijas var būt dažādas. Tas ir fakultātes domes lemšanā.”

Juridiskajā fakultātē pret plaģiātismu ir neiecietīga attieksme un par šādu rīcību  studenti no studijām tiek atskaitīti. Tomēr situācija, kad nākas vērtēt pirms desmit gadiem rakstītus darbus,  līdz šim neesot bijusi.

“Viena lieta, kas ir cilvēka izglītības dokuments, otra vērtēšana darbā, vai tas nav ētikas pārkāpums. Cilvēkam varbūt saglabājas diploms, bet ir jāvērtē, vai šie pārkāpumi nav tādi, kas met ēnu uz viņu kā uz profesionāli konkrētajā jomā,” atzīmēja Kūtris.

Cinkmaņa vārds līdz šim izskanējis saistībā ar tādām sabiedrībā labi zināmām lietām, kā bijušā maksātnespējas administratora Māra Sprūda krimināllietu un seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā Rēzeknes–Aglonas diecēzes priestera Pāvela Zeiļa krimināllietu

Ģenerālprokuratūrā informēja, ka prokurors Cinkmanis šobrīd atrodas atvaļinājumā. Savukārt ģenerālprokurors Juris Stukāns norāda, ka vispirms jāsagaida domes lēmums.

Viņš skaidroja: “Ja tiks anulēti diplomi, nav variantu, prokuroram būs jāatstāj amats. Ja tiks konstatēts, ka kaut kādā apjomā ir plaģiāts, tas ir vērtējams. Vērtējams ir arī viņa darbs pēdējo gadu laikā. Un, kopā šos apstākļus saliekot, būtu jāvērtē un jāuzklausa arī viņa viedoklis. (..) Ja mēs konstatējam, ka ir negodprātīga rīcība, tā ir jānovērtē no visas bardzības.”

Saskaņā ar likumu prokuroram nepieciešama jurista kvalifikācija, kuras saņemšanai nepieciešama maģistra izglītība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt