LU Akadēmisko centru Torņakalnā būvēs «LNK Industries Group»

Pārvērtēti piedāvājumi Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Torņakalnā atklātajā konkursā - LU Akadēmiskā centra Torņakalnā būvniecību veiks "LNK Industries Group", informēja LU Preses centrā.

"LNK Industries Group" darbus apņēmusies veikt par 14,889 miljoniem latu.

Iepriekš Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) LU aizliedzis slēgt līgumu ar uzņēmumu "Abora" par Akadēmiskā centra celtniecību Torņkalnā. Sūdzības iesniedza būvkompānijas "Skonto Būve", "Merks" un "LNK Industries Group".

Atkārtots lēmums par iepirkuma uzvarētāju tika pieņemts, pilnībā ņemot vērā IUB iesniegumu izskatīšanas komisijas lēmumā pausto viedokli, norāda LU.

LU skaidro, ka saskaņā ar nolikumu piedāvājumi tika vērtēti pēc to saimnieciskā izdevīguma, ko veido sekojoši kritēriji - cena par projektēšanu un būvniecību, maksājumu ieturējuma apmērs ģenerāluzņēmēja līguma izpildes laikā procentos, garantijas perioda ilgums objektam no nodošanas ekspluatācijā, pretendenta piedāvāto inženiersistēmu un iekārtu regulārās apkalpošanas izmaksu apjoms gadā.

LU iepirkumā tika saņemti piedāvājumi no četriem uzņēmumiem - "Merks", "Abora", "LNK Industries Group" un "Skonto Būve".

LU rektors Mārcis Auziņš norāda, ka „LNK Industries” nav bijis lētākais, taču saimnieciski izdevīgākais gan. „Tas lielā mērā nozīmē lētāko variantu, bet tas nozīmē arī juridiski precīzi noformulētu – „kas tad ir lētākais variants” (..) Tie piedāvājumi, kas saņemti, tur ir precīzi uzrakstīts pēc nolikuma (..) Tur vairs nekādu subjektīvu „patīk” – „nepatīk” vairs nav palicis,” saka Auziņš.

„Ja organizācija, kura izsludina šo tenderi, izvēlas sev ne saimnieciskāko piedāvājumu, tam jābūt kādiem iemesliem. Es varu tikai minēt, man šādu pierādījumu nav, bet gan jau kāda izmeklēšana to parādīs,” norāda SIA „Skonto Būve” valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis.

Auziņš vien pasmīn par Rāvja komentāriem, atgādinot par uzņēmuma ,,Skonto Būve” reputāciju saistībā ar virkni pretrunīgi vērtētām lielajām būvēm. Turklāt vērā jāņemot fakts, ka vēl pirms gada bez rezultāta noslēdzās konkurss par studentu pilsētiņas apbūvi. Toreiz ,,Skonto Būve” par pakalpojumu prasījusi neadekvāti augstu cenu.

Vēstīts, ka Torņakalna rajonā LU plāno izveidot modernu Akadēmisko centru ar vairākām ēkām, kas radītu ērtu, funkcionālu, ekonomisku un uz ilgtspējīgu attīstību orientētu mācību, darba un sadzīves vidi, kura kļūtu par mūsdienīgu zināšanu un jauno tehnoloģiju izpētes un apguves vietu ķīmijas, bioloģijas, medicīnas, ģeogrāfijas un zemes zinātņu studijām un zinātniskajam darbam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt