LTV Ziņu dienestu vadīs Elksne

Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienestu (ZD) turpmāk vadīs līdzšinējā LTV žurnāliste Iveta Elksne. Šādu lēmumu piektdien pieņēmusi konkursa komisija, informēja televīzijas pašreklāmas redaktore Laura Brokāne.

Uz ZD vadītāja amatu pēdējā kārtā sacentušās divas spēcīgas kandidātes, tomēr Elksne parādījusi vislabāko sniegumu, saka LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte. Viņš gan neatklāj, kura bija otra spēcīgākā kandidāte. Tāpat konkursa komisija esot vienojusies neatklāt, kā sadalījies balsojums par kandidātiem. 

"Droši var teikt, ka Elksnei bija ļoti nopietns atbalsts," norāda Belte.

"Es nobalsoju par Ivetu Elksni, jo viņai ir zināms uzticības bonuss no darbinieku puses, kā arī praktiska pieeja un izpratne par lietām, kas būtu jādara," saka Belte. Viņš atzina, ka Elksnē saskatījis profesionāli. "Viennozīmīgi es viņā redzēju arī labas rakstura iezīmes, kas ir nepieciešamas ziņu dienesta direktoram," norādīja LTV vadītājs.

Taujāts, par to kā vērtē Elksnes iepriekšējo darbību apmācot politiķus sarunās ar medijiem, Belte norādīja, ka komisija izrunājusi šo jautājumu un tas vairāk šaubas neradot.

"Es nevaru teikt, ka jūtos nekomfortabli šajā jautājumā. Man tas zināmas šaubas nerada. Es domāju, ka tas nevarētu traucēt darbam," sacīja Belte. Viņš arī atzina, ka LTV turpmāk noteiks "zināmus priekšnoteikumus" sādām situācijām uz priekšdienām, tāpēc nedomā, ka tas var radīt kādas domstarpības vai problēmas turpmāk. Viņam arī esot zināms, ka tuvākajā laikā Elksne šādas darbības neplāno veikt.

Pēc Beltes sacītā, sākotnēji Elksnes uzdevums būs radīt ZD attīstības vīziju, bet līdzšinējā amata vietas izpildītāja Dagnija Neimane varētu turpināt izpilddirektora funkciju izpildi. Viņš arī atklāja, ka zem ZD plānots "apvienot lietas", tomēr neatklāja kādas, jo tas esot zināmā mērā konkurences jautājums.

Jāpastiprina esošās kvalitātes

Elksne pauda pārliecību, ka LTV Ziņu dienests ir profesionālākais starp visiem televīziju ziņu dienestiem. „Līdz ar to kvalitātes varam pastiprināt vēl vairāk, lai tiektos uz galveno mērķi – izcilu žurnālistiku,” sacījusi Elksne.

"Man, protams, ir liels gandarījums, ka cilvēki, kas mani pazīst vislabāk, uzskatīja, ka esmu piemērota šim amatam. Tas nozīmē, ka mēs esam vienota komanda, kas, manuprāt, ir ārkārtīgi svarīgi. Zinu šo cilvēku stiprās un vājās puses un tas nozīmē, ka es viņus spēšu motivēt uz mērķi, kas ir izcila žurnālistika," norādīja jaunā Ziņu dienesta direktore.

Izraudzījās no 11 kandidātiem

Jau ziņots, ka LTV izsludināja konkursu uz Ziņu dienesta direktora amatu, kuram bija pieteikušies 11 kandidāti. Līdzšinējā LTV Ziņu dienesta direktora amata vietas izpildītāja Dagnija Neimane konkursā nepieteicās.

Pretendentu atlases gaitā otrajā konkursa kārtā līdzās Elksnei tika arī Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas lektore Olga Proskurova, iknedēļas žurnāla "Ir" redaktore, bijusī LTV ziņu dienesta producente un laikraksta "Diena" galvenā redaktore Anita Brauna, kā arī bijusī laikraksta "Diena" galvenā redaktora vietniece Vikija Valdmane-Rozenberga.

Konkursa otrajā kārtā pretendentiem bija jāsagatavo savs redzējums par LTV Ziņu dienesta attīstību, atbildot uz jautājumiem par šībrīža tendencēm televīzijas žurnālistikā un ziņu formātos, formu dažādošanu ziņu raidījumos un ziņu lomu sabiedriskajā televīzijā.

Kā norādīja Brokāne, komisija uzklausīja kandidātus par šīm tēmām un secināja, ka Ivetas Elksnes redzējums par LTV Ziņu dienesta mērķiem un uzdevumiem, kā arī atbildes uz augstāk minētajiem jautājumiem vispārliecinošāk atbilst konkursa nolikuma kritērijiem.

LTV Ziņu dienesta vadītāja amats kļuva vakants, kad to 2012.gada decembrī pameta Dzintris Kolāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt